Новини    23 червня 2018 11:02

Держпродспоживслужба підтвердила факт радіоактивного забруднення молока


За результати лабораторних досліджень (випробувань) зразків молока виявлено 13 позитивних випадків перевищення вмісту цезію-137 в Житомирській області (смт Народичі). Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Зазначається, що це молоко було знищено.

Згідно повідомленню, Держпродспоживслужба провела аналіз даних, отриманих за результатами спектрометричних досліджень молока в Україні за період з 1 січня по 15 червня 2018 року.

«За звітний період в Україні було проведено всього 102 323 спектрометричних досліджень, у тому числі у рамках державного контролю досліджено 101 178 зразків молока сирого та 1 145 молокопереробними підприємствами (виробничий контроль). При цьому всього досліджено за вмістом стронцію-90 – 19 726 зразків та цезію-137 – 84 469 зразків», йдеться у повідомленні.

За результати лабораторних досліджень (випробувань) виявлено 13 позитивних випадків перевищення вмісту цезію-137 лише в Житомирській області (смт Народичі). Молоко було знищене.

Разом з цим, у Держпродспоживслужбі кажуть, що поширена в ЗМІ інформація про те, що населення Рівненщини споживає молоко, рівень радіоактивного забруднення якого перевищує допустимі норми, не знайшла свого підтвердження.

«Наразі в Рівненської області проведено всього 626 спектрометричних лабораторних досліджень зразків молока, перевищень вмісту стронцію-90 та цезію-137 не виявлено», – кажуть у Держпродспоживслужбі

Крім того, станом на сьогодні Держпродспоживслужба не отримувала офіційних повідомлень щодо підвищеного рівня радіоактивного забруднення молока з України ні зі сторони імпортерів, ні зі сторони компетентних органів країн-призначень.

«Разом з тим наголошуємо, що у разі отримання офіційних повідомлень щодо підвищеного рівня радіоактивного забруднення молока Держпродспоживслужба вживатиме заходи відповідно до вимог законодавства. Слід зазначити, що спектрометричні дослідження сирого молока проводиться на постійній основі по всій території України, у тому числі молока від приватних господарств і населення», – додали в Держпродспоживслужбі.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...