Новини    10 грудня 2022 11:03

Держгеокадастр став асоційованим членом Відкритого геопросторового консорціуму (OGC)


Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру набула асоційованого членства у Відкритому геопросторовому консорціумі (Open Geospatial Consortium – OGC).

Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства.

Відповідну угоду про це 6 грудня 2022 року підписав в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський. Членство Держгеокадастру в OGC триватиме один рік (з можливістю пролонгації), представником у Технічному комітеті OGC визначено заступника Голови Держгеокадастру Дмитра Макаренка.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Членство в OGC надасть можливість доступу до кращих світових практик з розробки стандартів та сервісів у сфері геопросторової інформації для подальшого розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, це також сприятиме обміну досвідом та знаннями для вдосконалення національного геопорталу. Варто зазначити, що у ході написання технічного завдання для розробки національного геопорталу геопросторових даних використовувалися 20 стандартів OGC.

OGC – це міжнародна некомерційна організація, що здійснює діяльність з розроблення стандартів у сфері геопросторових даних і сервісів, створена в 1994 році зі штаб-квартирою у м. Вашингтоні. Організація представляє понад 500 підприємств, державних установ, дослідницьких організацій та університетів з усього світу.

Серед учасників OGC є NASA, Amazon, TRIMBL, GOOGLE, Microsoft, MAXAR, BlackShark, ESA, Apple, Airbus, Esri, Ordance Survey (Великобританія), BKG (ФРН), Kadaster (Королівство Нідерландів), Statens Kartverk (Королівство Норвегія), Міністерство природних ресурсів Канади.

Саме Міністерство природних ресурсів Канади як один із стратегічних членів OGC, що можуть на свій розсуд обирати організацію з будь-якої країни світу та призначати для неї безкоштовне членство в OGC, запропонувало Держгеокадастру стати асоційованим членом OGC терміном на один рік.

Нагадаємо, Держгеокадастр розпочав приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Крім того, Держгеокадастр запроваджує новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту. Зазначений функціонал дозволяє провести автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки та отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі “Е-сервіси” Держгеокадастру. Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів.

Влітку у Держгеокадастрі запроваджено реєстрацію земельної ділянки за принципом випадковості.

Крім того, у програмному забезпеченні Державного земельного кадастру впроваджено новий функціонал щодо надання відомостей про спеціальні дозволи на користування надрами.

Також Держгеокадастр пропонував змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення для купівлі/продажу землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...