Новини / Ринок землі     13 жовтня 2020 14:55

Держгеокадастр проведе інвентаризацію земель міністерства оборони

Приблизно 40% земель, що перебувають на балансі Міноборони, досі не внесені до земельного кадастру. Загалом на обліку у міністерства перебуває 518,6 тис га землі

Дергеокадастр і Міністерство оборони України 2021 році розпочнуть інвентаризацію земель оборони. Таке рішення було прийнято за результатами зустрічі заступника міністра оборони України Ігоря Халімона з головою держгеокадастру Романом Лещенком. Про це повідомили у пресслужбі держгеокадастру.

Як зазначив під час зустрічі Ігор Халімон, є  ряд проблем, із якими стикнулось оборонне відомство під час оформлення земель. Наприклад, існують труднощі щодо отримання дозволів від обласних адміністрацій на розробку проєктів землеустрою. У деяких випадках цей процес затягується, надаються безпідставні відмови, зважаючи на формальні ознаки.

Зі свого боку, Роман Лещенко зазначив, що землі оборони повинні працювати на підвищення обороноздатності країни, а не на тіньовий ринок. Раніше держгеокадастр вже оприлюднював факти про те, як на деяких військових полігонах, замість танків, їздять трактори і комбайни, а сама така діяльність завдає збитків державі на сотні мільйонів гривень.

Читайте: Чому агро займає 50% кредитного портфелю Креді Агріколь Банку

Наразі майже 40% земель Міністерства оборони досі не внесено до кадастру. На оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3311 земельних ділянок загальною площею 518,6 тис га.

На Публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони «У користуванні Міноборони». Мета такого кроку – запобігти самозахопленню земель оборони. На сьогодні фахівцями міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки площею 206 тис га. Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.

 «Після публікації на кадастровій карті інформаційного шару земель Міноборони, ми побачили, що на них є і приватні наділи по 2 га. Інвентаризація припинить процес «дерибану» землі міноборони та покаже, де ще відбулися процеси, які потребують втручання правоохоронних органів. Я бачу щире прагнення керівництва міністерства оборони України вивести землі відомства з тіні і тому держгеокадастр зробить все можливе, щоб допомогти міністерству в проведенні інвентаризації», – наголосив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв чому інвентаризація земель в Україні буде завершена лише до кінця 2021 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також