Рік після оновлення урядової програми компенсації 25% вартості української агротехніки — і до неї вже приєдналися 152 вітчизняні виробники. Вони пропонують понад 13 тисяч одиниць техніки, а загальний виторг підприємств завдяки ініціативі перевищив 4 мільярди гривень.
Про це інформує пресслужба Мінекономіки.
Програма часткової компенсації вартості вітчизняної агротехніки, перезапущена урядом рік тому, набирає обертів. Станом на сьогодні до неї приєдналися вже 152 українські машинобудівні підприємства, які пропонують аграріям понад 13 тисяч одиниць техніки та обладнання зі знижкою 25%.
«Розвиток українського агромашинобудування – це наша стратегічна мета в рамках політики “Зроблено в Україні”. Програма компенсації 25% вартості агротехніки створює стабільний попит на продукцію українських підприємств і стимулює інвестиції у виробництво», – заявила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
За даними Міністерства економіки, лише у 2024 році до програми приєдналися 117 компаній, які запропонували понад 11 тисяч одиниць нової агротехніки. У 2025 році динаміка зберігається: ще 14 виробників додали до переліку понад 1 500 нових позицій.
Протягом року сільгоспвиробники придбали 6 180 одиниць техніки, що принесло українським заводам понад 4 млрд грн виторгу без ПДВ. Уряд своєю чергою компенсував аграріям 989 млн грн.
Ефект програми вийшов далеко за межі фінансової вигоди: в агросекторі створено понад 1 000 нових робочих місць, а імпорт агротехніки скоротився на 10%. Також зауважується, що підтримка вітчизняного виробництва покращила зовнішньоторгівельний баланс країни.
Програма компенсації діє в межах політики «Зроблено в Україні», яка передбачає розвиток внутрішнього виробництва, створення робочих місць і збільшення частки переробної промисловості у ВВП.
Як скористатися програмою:
Агровиробник має обрати необхідну техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера, а потім подати заявку на компенсацію через один з уповноважених банків.
Водночас машинобудівні підприємства можуть подати заявки на включення своєї продукції до програми у будь-який момент – процедура діє постійно.
Уряд уже передбачив продовження фінансування цієї ініціативи до кінця 2025 року.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!