Новини    22 вересня 2022 19:04

Депутати проголосували законопроєкт щодо підвищення ефективності використання земель

Рівень ефективності використання земель сільськогосподарського призначення державної власності залишається сьогодні незадовільним

Народні депутати прийняли за основу законопроєкт №7588 про підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Метою законопроєкту є підвищення ефективності використання одного з найцінніших ресурсів держави – земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які перебувають у постійному користуванні державних підприємств, установ, організацій, закладів освіти, задля формування законодавчих передумов для подолання існуючих загроз продовольчій безпеці нашої держави.

Згідно з пояснювальною запискою, рівень ефективності використання земель сільськогосподарського призначення державної власності залишається сьогодні незадовільним: у постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель (близько 7,5% від їх загальної площі), однак питома вага чистого доходу (виторгу) від реалізації продукції у 2020 році становила лише 3,3%.

Так, реалізація проєкту дозволить:

– підвищити ефективність використання земель сільськогосподарського призначення суб’єктами державного сектору економіки через створення організаційно-правового механізму для удосконалення їх організаційно-правової форми та заміни титулу права постійного користування земельними ділянками на оренду земель;

– удосконалити порядок переоформлення права постійного користування земельними ділянками;

– запровадити конкурентний порядок передачі в суборенду земельних ділянок державної власності;

– збільшити надходження від плати за землю до місцевих бюджетів.

Також законопроєкт передбачає спрямування частини орендної плати постійним землекористувачам, їх уповноваженим органам управління для використання, зокрема, на проведення науково-дослідної і навчальної діяльності та розширення матеріально-технічної бази.

Нагадаємо, з 24 лютого по сьогодні укладено 19 795 угод на ринку землі, вони охоплюють площу в 34 845 га.

В умовах російського вторгнення в Україні продовжує працювати ринок землі. Наразі середня ціна гектара землі, яка підходить для сільгоспвиробництва, становить 38 211 грн.

27 липня ВР прийняла закон N4517 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТ ЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу”.

Верховна Рада України 21 вересня підтримала у цілому законопроєкт №7668-д, яким повертається оподаткування пального. Так, повертаються скасовані з початком війни акцизи.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...