Новини / Ринок землі     20 грудня 2019 10:23

Депутати чи народ: КСУ скаже, кому вирішувати земельне питання

Велика палата Конституційного Суду України розпочала розгляд справи щодо офіційного тлумачення статей Конституції України про землю.

Велика палата Конституційного Суду України розпочала розгляд справи щодо офіційного тлумачення статей Конституції України про землю.

Про засідання, що відбулося 19 грудня, повідомляє сайт Укрінформ.

Подання до КСУ надійшло від 46 депутатів Верховної Ради. Зокрема, народні обранці хочуть отримати офіційне тлумачення положень першого речення частини першої статті 13, частини першої статті 14 Конституції України. У цих статтях йдеться про те, що земля є об’єктом права власності українського народу та основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. 

Читайте: Верховна Рада має розробити компромісну редакцію «земельного» законопроєкту.

За інформацією судді-доповідача Віктора Колісника, для з’ясування усіх аспектів питання було направлено 14 запитів до науковців з проханням висловити позицію щодо вказаних питань.

Також під час слухання справи виступив народний депутат Сергій Власенко, який є одним із співавторів подання до КСУ. Він наголосив на необхідності тлумачення згаданих статей 13 і 14 Конституції після того, як Верховна Рада прийняла у першому читанні три законопроєкти, що «вирішують долю 72% української землі».

На думку Власенка, загроза не лише у продажу землі іноземцям. У закони закладено можливість самовільної зміни власником цільового призначення землі, обмеження контрольних функцій держави, наприклад – сівозміни. Ініціатори подання до КСУ вважають, що це питання має вирішувати український народ на референдумі, бо саме він і є власником усіх земель України.

КСУ продовжить розгляд справи.

Landlord раніше повідомляв, що земельне питання на сьогодні є найбільш резонансним і викликає протести.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також