Новини / Рейдерство     16 березня 2018 11:57

Депутати збираються посилити покарання за аграрне та земельне рейдерство


Депутати Олег Кулініч, Олександр Бакуменко, Олег Ляшко, Іван Мірошниченко, Андрій Кіт та інші (всього 32 народних депутати) зареєстрували у Верховній Раді законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Після того, як в Раді був провалений президентський законопроект №7363, який містив низку антирейдерских норм, потрібно шукати інші законодавчі шляхи для вирішення проблеми аграрного і земельного рейдерства, яка сама по собі нікуди не зникла. Тому ми спільно з представниками майже всіх фракцій і груп парламенту зареєстрували окремий законопроект на цю тему», – пояснив голова земельної підкомітету аграрного комітету ВР Олег Кулініч.

Законопроектом передбачається збільшення гарантійного внеску для учасників земельних торгів до 50% з 5% річної орендної плати і заборона знижувати орендну плату, встановлену за результатами аукціону, після укладення договору оренди. Це, на думку авторів законопроекту, унеможливить ситуацію, коли учасники торгів фактично зривають аукціон, спочатку пропонуючи явно завищену орендну плату, потім відмовляючись підписувати договір.

Крім того, передбачається оцифрування всіх наявних у Держсгеокадастру відомостей про раніше видані державні акти і зареєстровані договори оренди і їх внесення до кадастру, протидія підробці документів, що надаються для реєстрації, за рахунок можливості власнику земельної ділянки та учаснику господарського товариства підписати у нотаріуса документ, за яким будь-які дії з управління цим об’єктом, або земельною ділянкою, або часткою в статутному капіталі повинні відбуватися за нотаріальними договорами (своєрідний арешт на майно з ініціативи власника).

Порушення встановлених термінів проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи-підприємця або громадського формування, вимога про подання не передбачених законом документів, а також порушення порядку держреєстрації прав на нерухоме майно тягне за собою накладення штрафу від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМД становить 17 грн). Повторні правопорушення схожого характеру протягом року тягнуть за собою штрафи в розмірі від 500 до 1 тис. НМД.

Як зазначають автори законопроекту, його ухвалення допоможе здійснювати онлайн-внесення відомостей до кадастру через електронний документообіг, отримувати будь-яку інформацію з Держземкадастру в електронній формі. Також очікується, що документ сприятиме запобіганню випадкам подвійної реєстрації договорів оренди землі за рахунок автоматизації взаємодії між кадастром та Держреєстром прав на нерухоме майно.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також