Новини / Ринок землі     22 травня 2018 11:46

Депутати дали «зелене світло» спрощеній процедурі отримання землі фермерами


Про спрощення процедури доступу громадян до земельних ресурсів, які виявили бажання створити або розширити сімейне фермерське господарство йдеться в ухваленому за основу в першому читанні законопроекті №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності». Повідомляє кореспондент LANDLORD.

За відповідне рішення проголосувало 230 народних депутатів

«Встановлення наступних вимог до лотів, які виставляються на земельні торги для створення та розвитку сімейних фермерських господарств: площа земельної ділянки не має перевищувати 5 га, строк оренди є фіксованим і визначається у 7 років (для багаторічних насаджень -25 років, для меліорованих земель – 10 років)», – йдеться в законопроекті.

За словами народного депутата заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, в документі впроваджена, так звана,  «французька модель»: працюєш сім років на землі – маєш право її приватизувати.

«Надання права орендарю, який одержав в оренду на аукціоні земельну ділянку для створення та ведення фермерського господарства і добросовісно виконував усі умови договору оренди, право безоплатно одержати у власність частину орендованих земель (до 2,0 га), а іншу частину – викупити із розстроченням платежу на 20 років», – йдеться в пояснювальній записці до документу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також