Новини    02 червня 2018 10:09

«Дельта Вілмар СНД» має намір побудувати в порту «Южний» завод з переробки сої


ТОВ «Дельта Вілмар СНД» і Адміністрація морських портів України 1 червня 2018 року підписали меморандум про співпрацю в реалізації інвестиційного проекту будівництва заводу з переробки сої в порту «Южний». Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

«Урочисте підписання відбулося за участю Президента України Петра Порошенка на території підприємства «Дельта Вілмар СНД» (Південний, Одеська область). З боку АМПУ меморандум підписав керівник Райвис Вецкаганс, з боку «Дельта Вілмар СНД» – глава правління Панда Дхруба Чаран», – йдеться в повідомленні.

Меморандум передбачає з боку інвестора будівництво заводу з переробки сої потужністю до 2 тис. тонн на добу, терміналу для накопичення і одночасного зберігання 40 тис. тонн зернових і шроту, а також нового причалу (№37а) пропускною спроможністю до 3 млн тонн на рік для перевалки наливних (рідкі рослинні олії) і насипних вантажів (зернові культури, шрот) в акваторії морського порту «Южний».

Реалізація проекту забезпечить вантажообіг в обсязі не менше 1,2 млн тонн на рік. Проект дозволить створити в Одеському регіоні близько 200 нових робочих місць.

Зі свого боку АМПУ бере зобов’язання видати інвестору всі необхідні для реалізації інвестиційного проекту технічні умови, зокрема, проектну документацію з будівництва нового причалу (№37а), також внести зміни в План розвитку морського порту «Южний», включивши в нього відомості про реалізацію проекту . Також АМПУ зобов’язується створити нову операційну акваторію глибиною 15 м у майбутнього причалу №37а.

В січні 2018 року виробник олійно-жирової продукції компанія «Дельта Вілмар» призупинила інвестиційний план із будівництва заводу вартістю $150 млн через дії благодійної організації, що вимагала у компанії гроші. Голова ради директорів компанії тоді заявив, що ця організація звернулася до прем’єр-міністра з вимогою припинити будівництво заводу в порту «Южний», поскаржилася на підприємство органам ДФС, митній службі, а також направила свої скарги до Митного та Податкового комітету Індонезії, до комісії з цінних паперів США, на фондову біржу Сінгапура.

«Дельта Вілмар» у жовтні 2017 року заявила про плани будівництва олійноекстракційного заводу в морському порту «Южний» загальною потужністю переробки понад 600 тис. тонн на рік, а також причалу з перевалювання олії та шроту потужністю до 3 млн тонн на рік і підписала відповідний меморандум із керівництвом Одеської області.

ТОВ «Дельта Вілмар СНД» створено в 2004 році. Спеціалізується на виробництві олійно-жирової продукції та інгредієнтів для хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів на заводі в Южному. Йому належить комплекс із перевантаження та переробки тропічних олій у порту «Южний» із пропускною здатністю 2,1 тис. тонн наливної продукції на добу та 0,75 тис. тонн пакетованої продукції, а також резервуарний парк місткістю 100 тис. тонн.

Наприкінці січня 2014 року «Дельта Вілмар СНД» відкрила в Южному завод із переробки насіння соняшнику потужністю 1,2 тис. тонн на добу. За 2014/2015 маркетинговий рік (МР: вересень-серпень) компанія планувала переробити 370 тис. тонн соняшнику з виходом на виробництво близько 150 тис. тонн олії та стільки ж соняшникового шроту.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...