Новини / Кейси     16 січня 2021 14:07

Датські фермери розпочали вирощувати медичну марихуану

Європейські уряди поступово легалізують вживання марихуани як знеболювального препарату. Вирощування канабісу у медичних цілях може стати вигідним нішевим виробництвом

Європейські уряди поступово легалізують вживання марихуани як знеболювального препарату. Відтепер вирощування канабіс у медичних цілях може стати дуже вигідним нішевим виробництвом. Серед піонерів цього аграрного виробництва фермери з Данії, де нещодавно було легалізовано вирощування медичної марихуану, повідомляє DW. Фермер з Данії Мадс Педерсен раніше вирощував помідори та огірки в умовах суворого данського клімату. Тепер разом з овочевими культурами фермер виробляє медичний канабіс.

«Мене зворушила історія 11-річного хлопчика, який страждав від больових приступів. Звичайні ліки не допомагали, тож його батьки нелегально придбали канабіс. Хлопчик спробував, і за 20 хвилин біль скінчився», – розповідає Мадс Педерсен.

Фермер вирішив розпочати виробництво медичного канабісу, заглибившись у тонкощі технології вирощування культури. Коноплі стали новим викликом в умовах суворого датського клімату.

«Клімат, вологість, біологічний контроль – усі ці речі ми можемо забезпечити. І це спрацьовує як з помідорами, так і з коноплями», – каже він.

Разом з однією з канадських компаній фермер заснував спільне виробництво.

Вимоги до сировини медичного канабісу досить жорсткі – спільне підприємство спочатку мало довести, що може виробляти продукт зі стабільно високої якістю. Кожен крок виробництва має бути під ретельним контролем, і фермер повинен довести, що здатен знайти причину проблем, якщо такі раптом можуть виникнути на будь-якій стадії роботи.

Після 2,5 років підготовки і випробувань спільне підприємство з Данії незабаром отримає ліцензію для офіційного продажу медичних конопель споживачам. Зазначимо, що датський уряд вже схвалив програму, що дозволяє виробляти, переробляти та експортувати медичний канабіс.

«Однак в самій країні ставлення до цих ліків все ще консервативне. Лікарі часто мають консервативні погляди, і не лише в Данії. Ми довіряємо доказовій медицині, бо нас так навчили. Однак марихуана – з галузі клінічної медицини», – каже лікарка Тіна Горстед.

Читайте: Farming the Future: циркулярне сільське господарство Нідерландів

Це означає, що висновки базуються не на дослідженнях, а на досвіді пацієнтів. Наприклад, Джарег Тиленда страждав після аварії від головного болю. Тепер він раз на місць приїздить зі Швеції до Данії, щоб визначити індивідуальну дозу.

«Я почав приймати медичну марихуану три роки тому. Мої мігрені, головні болі пройшли. В моєму випадку це працює добре», – свідчить Джарег Тиленда.

Поки ринок медичного канабісу має жорсткі вимоги та правила, але фермер Мадс Педерсен, що скоро ситуація зміниться.

«Як піонери на цьому ринку ми одразу ж почали засновувати представництва у більшості столиць Європи, щоб просувати ринок у правильному напрямку. До цього ще далеко. Але у Франції та Великобританії також стартували експериментальні програми і кількість пацієнтів разюче зростає», – наголошує аграрій.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз світового виробництва сої зменшено на 6 млн т – IGC

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також