Майже 4 млн гривень виплатили ще двом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші спрямують на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства.
Всього з початку 2024 року понад 10 млн гривень виплатили 4 виробникам. Зокрема, на сади виплачено 6,2 млн гривень 2 господарствам. Ще 2 отримали 4 млн гривень на теплиці.
З початку дії програми виплачено 715,1 млн гривень 161 суб’єкту господарювання. Зокрема, 543,3 млн гривень отримали 128 господарств на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства та 171,8 млн гривень – 33 підприємствам на теплиці.
Зауважимо, українські аграрії отримають близько 40% грантів, передбачених державою для підтримки українського бізнесу, зазначила заступниця міністра економіки України Надія Бігун, пише Укрінформ.
Для підтримки деревообробної галузі виділяють близько 14% грантової підтримки. Також її активно отримують представники легкої промисловості та швейного виробництва. Надія Бігун зазначила, що завдяки державним програмам підтримки, чверть підприємців, у яких не було власного виробництва, змогла його відкрити.
Земля залишається найвигіднішим активом в Україні, оскільки з неї можна швидко отримати прибуток, просто засіявши поля, без необхідності інвестувати в них.
Переробка – це виробництво. Так от у нас виробництво в структурі ВВП було 21%, і ми поступово це втрачали, втрачали, ставали все більш аграрною сировинною країною. Багато хто нас за це критикував, мовляв, це тупиковий шлях розвитку. Напевно, відсутність стратегії, бачення, куди ми хочемо прийти згодом, воно нас зводило до того, що ми ставали більш аграрною країною. Тому що у нас величезне багатство у вигляді українського чорнозему. Наш чорнозем – це наша нафта, – пояснила Бігун.
Державні гранти за програмою “єРобота” погоджено на сади фундука та волоського горіха. На другому місці – яблуневі сади, на третьому – насадження лохини, свідчать дані моніторингу Мінагрополітики.
Так, грантові сади фундука займають 794,6 га, яблуневі сади – 684,2 га, лохинові плантації – 512,8 га. Значно менші площі займають грантові плантації малини – 141,5 га, суниці садової – 124,9 га, смородини – 73,1 га, плодово-ягідні та овочеві культури займають 50,4 га, груші – 40,3 га, обліпиха – 15 га, вишня – 11 га, черешня – 5 га, ожина – 3,1 га, виноград – 1,1 га, порічка – 1 га, саджанці плодово-ягідних культур – 0,8 га, квіти і декоративні рослини – 0,4 га.
Зауважимо, впродовж минулих 5-6 років в Україні динамічно розвивається горіхове садівництво. Площа горіхових промислових садів постійно збільшується.
Довідка. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками “Своя справа”, “Свій сад”, “Своя теплиця”, “Новий рівень”.
У 2023 році видано 132 накази на гранти для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (440,8 млн грн) і тепличного господарства (159,4 млн грн). Відповідно до наказів планується створення близько 15 тисяч робочих місць.
Гранти надаються у розмірі не більше 70 % вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проекту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.
Фінансування агровиробників за урядовою програмою “єРобота” протягом 2024-2025 років відбувається завдяки підтримці Світового банку у межах “Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.
Нагадаємо, малим підприємствам Вінницької, Одеської та Чернігівської областей пропонують грантову підтримку, зазначено у повідомленні Мінреінтеграції.
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.
ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!