Великі ділянки будуть ділити на частини по 200 гектарів, щоб залучити більше операторів та пришвидшити повернення земель до сільськогосподарського використання.
Про це повідомляє Міністерство економіки України за результатами зустрічі урядових структур у сфері протимінної діяльності з операторами ПМД.
Центр гуманітарного розмінування (ЦГР) України змінює підхід до очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів. Замість великих ділянок, які важко охопити одним оператором, ЦГР буде ділити їх на менші частини по 200 гектарів. Це дозволить залучити більше компаній до процесу розмінування та прискорити повернення земель до використання.
Директор ЦГР Володимир Байда під час зустрічі з представниками операторів та державних структур пояснив, що новий підхід спростить участь у торгах для компаній, які поки не мають великого досвіду. Наприклад, якщо фермер подає заявку на очищення 1 000 гектарів, ЦГР оголосить п’ять окремих закупівель по 200 гектарів у системі Prozorro.
«Ми зрозуміли, що великі ділянки на торгах – це не оптимальне рішення. На такий аукціон може прийти лише обмежена кількість операторів, які повинні мати спроможність виконати подібну роботу. Крім того, кошти перераховуються лише після очищення ділянки, яке може тривати пів року і більше. Весь цей час оператор змушений оплачувати вартість робіт з власної кишені», – зазначив Байда.
ЦГР також спростив умови участі для операторів, які ще не мають значного досвіду. Вони можуть брати участь у торгах на розмінування ділянок площею до 50 гектарів. Це дозволить меншим компаніям отримати доступ до державних закупівель і набути необхідного досвіду.
За словами начальника Центру протимінної діяльності Євгенія Бірюкова, наразі ведеться інспекція 14 ділянок, які вже були розміновані. Якщо оцінка буде позитивною, то впродовж найближчих кількох місяців до експлуатації повернуть понад 3 500 гектарів земель.
«35 тисяч квадратних кілометрів повернутих до використання – це прекрасний результат. Ми розуміємо, що чим більше ми працюємо з ділянками, де велися активні бойові дії, тим повільніше йде розмінування. Але наше завдання – зробити так, щоб ці процеси були максимально ефективні», – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
У зустрічі взяли участь близько 100 представників від українських та міжнародних операторів, а також державних структур. Це свідчить про значний інтерес до процесу розмінування та готовність співпрацювати для відновлення сільськогосподарських земель.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!