Новини / Рослинництво     11 квітня 2019 15:10

Чистий врожай: ефективна схема боротьби зі шкідниками

У компанії Syngenta розробили систему обробки посівів зернових від різних видів шкідників. Фахівці радять 2-, 3-кратне обприскування рослин інсектицидами у період вегетації. Проте починати захист потрібно уже з насіння.

Крім того, доцільно в осінній та весняно-літній періоди проводили разом 3–4 фунгіцидні обробки. У компанії «Сингента», що має власні розробки інсектицидів, розповіли, як доцільніше їх застосовувати, щоб максимально зберегти врожай зернових від комах-фітофагів (тобто тих, що живляться рослинами).

Інсектицидна обробка є обов’язковою, але розпочинати захист потрібно з насіння. Фахівці рекомендують ефективні фунгіцидно-інсектицидні протруйники виробництва Syngenta: Селест Макс та Вайбранс Інтеграл.

Надалі на етапі зростання рослин запропонована схема обробки враховує різні стадії їх росту, допоможе вберегти поля від найбільш поширених в Україні шкідників зернових. Використовуються препарати Енжіо та Карате Зеон.

Читайте: Syngenta бере курс на зниження залишкового вмісту ЗЗР у сільгосппродукції

Довідково. Найбільш поширеними і небезпечними  у весняно-літній період є такі групи шкідників:

  • сисні (попелиці, цикадки, трипси, хлібні клопи);
  • внутрішньостеблові (злакові мухи, хлібні трачі або пильщики);
  • хлібні блішки;
  • п’явиці;
  • хлібні жуки.

Як зазначають у компанії Syngenta, комплексна обробка допоможе захистити від різноманітних видів шкідників. Натомість нехтування інсектицидами може призвести до 15-25% втрат урожаю.

Як повідомляв раніше Landlord, фахівці «Сингента» розкрили секрет високої рентабельності соняшника: розповіли про сівозміни та правильну обробку грунту.

Читайте також

Матеріали по темі