Новини / Аналітика     24 січня 2019 11:21

Чистка офшорів на Віргінських островах: що робити українським бізнесменам

З 1 січня 2019 на Британських Віргінських Островах (далі - БВО) вступив в силу закон ECONOMIC SUBSTANCE (COMPANIES AND LIMITED PARTNERSHIPS) ACT, який зобов'язує місцеві компанії бути присутніми (ecomonic substance) на БВО та подавати звіт про свій бізнес. Нижче Міжнародна юридична служба Interlegal спробує розібрати, що ж все-таки передбачено новим законом і як це відіб'ється на роботі з БВО.

ECONOMIC SUBSTANCE

Уряд БВО прийняв рішення привести своє законодавство до вимог BEPS і ввести положення про ecomonic substance для компаній після прийняття ЄС в травні 2018 року списків країн, які не співпрацюють із податкових питань.

Для дотримання вимог нового Закону, компанії на БВО повинні відповідати таким основним критеріям:

1) діяльність компанії здійснюється і керується на БВО;

2) основна частина прибутку формується на БВО;

3) компанія має достатню кількість кваліфікованих співробітників для здійснення діяльності;

4) компанія має офісне приміщення достатня для здійснення діяльності.

На кого поширюються вимоги ecomonic substance

На компанії, які є резидентами БВО і ведуть такі види діяльності.

1) банківська діяльність;

ЧитайтеЩо змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень

2) страховий бізнес;

3) управління активами;

4) фінанси і лізинговий бізнес;

5) управління групою компаній (прийняття управлінських рішень в т.ч. управління бізнесом всієї групи компаній; понесення і облік витрат від імені всіх філій)

6) морські перевезення;

7) дистриб’юторська і обслуговує діяльність;

8) інтелектуальна власність;

9) холдинги.

Більш докладний опис видів діяльності міститься в самому законі. Проте, компанії, які за своїм статусом є офшорними тобто не ведуть діяльність на території БВО (а саме такі компанії і використовуються для міжнародного бізнесу), не є резидентами БВО, і, відповідно, не підпадають під дію цього закону.

Звітність та відповідальність

Тепер зареєстровані агенти всіх компаній на БВО, крім щорічного поновлення інформації про бенефіціарних власників в спеціальній базі даних (на даний момент не має публічного доступу), запитуватимуть інформацію у клієнтів про податкове резидентство і діяльніть компаній для визначення необхідності компанії відповідати вимогам ecomonic substance.

У разі, якщо компанія зобов’язана мати зазначені вище ознаки ecomonic substance, але по факту вони відсутні, настає кримінальна і фінансова відповідальність.

Що робити з БВО компанією

На даний момент самі агенти БВО-компаній не зовсім розуміють, як буде застосовуватися закон і чи підпадають класичні офшорні компанії під вимоги substance.

Очікується, що найближчим часом буде випущений офіційний детальний коментар про застосування закону. To be continued …

А поки тим, хто до сьогодні використовує класичні офшори і в тому числі БВО, в будь-якому випадку не завадить замислитися про зміну юрисдикції. Боротьба з офшорами давно увійшла в активну фазу, і на сьогоднішній день банки вкрай негативно ставляться до компаній, які не подають фінансову звітність в податкові органи, повністю звільнені від оподаткування і використовують послуги номіналів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що робити тим власникам агробізнесу, хто тримає свої активи в офшорах з урахуванням ведення нових законів.

Текст: Вікторія Руссєва, провідний юрист Interlegal

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також