Новини / Політика     20 січня 2021 10:46

Чи готова Україна перейти до моделі циркулярної економіки

«Європейський зелений курс» буде адаптований до реалій українського сільського господарства, але багато елементів циркулярного сільського господарства вже впроваджується

«Європейський зелений курс» буде адаптований до реалій українського сільського господарства, але багато елементів циркулярного сільського господарства в реальності вже впроваджується. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

Члени Уряду України, народні депутати, представники Офісу Президента, Ради національної безпеки і оборони, експертного середовища та бізнесу обговорили формування українського зеленого курсу на основі європейського Green Deal та представили пріоритети у головних його сферах.
Основною метою «Європейського зеленого курсу» є сталий зелений перехід до кліматично-нейтральної Європи до 2050 року. Ігор Петрашко підкреслив, що досягнення кліматичної нейтральності у 2050 році є цілком реальною метою для України.

«Якщо розібрати стратегію «Європейського зеленого курсу», а також програмні документи ЄС щодо циркулярної економіки та сільського господарства (Farm to Fork), то ми побачимо, що в Україні багато елементів цих політик вже впроваджується», — сказав він.

На його думку, Україні надалі треба правильно задати рамки кліматичної трансформації та вести діалог із ЄС з урахуванням попередніх досягнень і того, що Україна є союзником у досягненні кліматичних цілей на континенті.

Читайте: У Австралії навчилися зберігати виноград свіжим до 100 днів

Стратегія «Європейського зеленого курсу» передбачає, зокрема, впровадження цілей циркулярної економіки. Завдання на 2021 рік – завершення імплементації законодавства про органічну продукцію і визнання української системи в ЄС. Інтеграція України до впровадження стратегії Farm to Fork допоможе досягти ЄС поставлених цілей по зниженню використання добрив і пестицидів, оскільки Україна вже відповідає цим критеріям.

Українські можливості щодо посилення ефективності сільського господарства також допоможуть ЄС реалізувати стратегію Farm to Fork в цілому. Подальшому сталому розвитку сільського господарства сприятиме впровадження Кодексу кращих сільськогосподарських практик, який розроблено Міністерством. Крім того, є низка законодавчих ініціатив щодо пестицидів (законопроект №2289) та використання антимікробних препаратів (законопроект №3318).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Малайзія позивається проти обмежень щодо пальмової олії у ЄС

Читайте також