Новини    24 лютого 2025 14:17

Чотири країни ЄС закликають повернути довоєнні квоти на українську аграрну продукцію”


Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини звернулися до Європейської комісії із закликом повернути довоєнні квоти на імпорт аграрної продукції з України. У спільному листі вони наголосили на необхідності захисту інтересів своїх фермерів, які, на їхню думку, страждають через конкуренцію з українською сільськогосподарською продукцією. Також країни вимагають введення автоматичних захистних заходів та дотримання європейських стандартів для українського експорту.

Про це повідомив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, передає “Європейська правда”.

Чотири країни-члени Європейського Союзу – Угорщина, Болгарія, Румунія та Словаччина – закликали Європейську комісію повернути довоєнні квоти на імпорт аграрної продукції з України після завершення дії автономних торгових заходів. Ці заходи, які були введені на підтримку України після початку повномасштабної війни, дозволили українським товарам безмитно потрапляти на ринки ЄС. Однак, за словами міністрів сільського господарства цих країн, це призвело до серйозних труднощів для місцевих фермерів.

Угорський міністр сільського господарства Іштван Надь зазначив, що разом із колегами з Болгарії, Румунії та Словаччини вони направили лист до Брюсселя, в якому вимагають вжити заходів для захисту інтересів своїх фермерів.

“Ми захищаємо засоби до існування та конкурентоспроможність наших фермерів, які стикаються зі зростаючою конкуренцією з боку української сільськогосподарської продукції”, – заявив Надь у своєму зверненні на Facebook.

У листі міністри закликали Європейську комісію повернутися до довоєнних квот на імпорт української аграрної продукції, а також запровадити автоматичні захистні заходи та індивідуальні квоти для прикордонних держав-членів. Крім того, вони вимагали, щоб українська продукція відповідала санітарним та фітосанітарним стандартам ЄС, стандартам захисту тварин, громадського здоров’я та охорони навколишнього середовища.

Надь також підкреслив, що Угорщина продовжуватиме вживати національні заходи для обмеження імпорту української сільськогосподарської продукції, доки це буде необхідно для захисту інтересів угорських фермерів.

“Ми солідарні з Україною, але ми також повинні захищати своїх фермерів”, – додав він.

Цей крок викликає суперечливу реакцію, оскільки Україна, яка переживає складний період через війну, значною мірою залежить від експорту аграрної продукції для підтримки економіки. З іншого боку, фермери країн Східної Європи стверджують, що масовий імпорт українських товарів створює несправедливу конкуренцію та загрожує їхньому існуванню.

Новини за темою:  Борщовий набір рекордно дорожчає: які продукти стрімко злетіли в ціні, а що стало дешевшим у травні

Європейська комісія поки що не оприлюднила офіційної відповіді на цей лист. Однак питання може стати предметом обговорення на найближчих засіданнях ЄС, оскільки термін дії поточних торгових обмежень закінчується в червні 2024 року. Україна, ймовірно, також активізує зусилля для захисту своїх експортних інтересів у діалозі з ЄС.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства розподілило обсяг квоти цукру до Європейського Союзу на 2025 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...