Новини / Фінанси     12 грудня 2018 11:04

Чому дорожчає фрахт в азовських портах – 3 причини

Ціни на фрахт в азовських портах ростуть не лише через проблеми з простоями суден у Керченській протоці, але й у зв'язку з наближення новорічних свят. Також деякі гравці регіону через політичні ризики почали надавати перевагу євро замість долара.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Олександр Глущенко, керівник аналітичного сектору Zernovoz.in.ua.

Фрахт не так стрімко дорожчає, як прогнозували одразу після конфлікту у Керченській протоці, вважає експерт. Однак через вимушені простої судновласники почали вносити корективи у договори, згідно з якими час простою рахується сталійним (термін, протягом якого вантаж повинен бути навантажений на судно або вивантажений із судна). Багато хто з фрахтувальників погоджуються на такі умови, але охочих транспортувати вантаж з Маріупольського та Бердянського портів дуже мало. Це впливає на ціну фрахту, яка зросла на $ 1-2. Оператори ринку здорожчання пов’язують з наближенням новорічних свят. Адже експортери хочуть якнайбільше товару відправити до нового року, щоб не працювати у свята.
Також деякі місцеві гравці через політичні ризики під час торгівлі з азовських портів дають перевагу євро замість долара.

Читайте: Здорожчання фрахту, втрата 300 млн грн: як блокада Азову вплинула на роботу Маріупольського порту

Як повідомляв LANDLORD, Україна запропонувала механізм розблокування Керченської протоки.

Фото: bmtport.com.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі