Новини / Фінанси     04 листопада 2018 14:02

Чи потрібні посередники при купівлі-продажу агроактивів


В умовах зростання кількості угод M&A в агросекторі України зросла і кількість посередників, які всіляко намагаються допомогти власникам. У результаті співпраці з брокерами хтось отримує позитивний досвід, а хтось навпаки, і тому всіляко намагається їх уникати. Отже, питання, чи варто платити тисячі доларів посередникам, і досі лишається відкритим.

ОЛЕКСІЙ ОЛЕЙНІКОВ, ЮРІЙ БОЧКУР-КРАСНЯНСЬКИЙ, старші партнери InVenture Investment Group

Брокер може допомогти укласти успішну угоду на вигідних для клієнта умовах. Але на ринку багато і непрофесійних гравців — приватних осіб, вирішувачів, дії яких призводять до дезорієнтації та завдають шкоди розвитку ринку. Останнім властиво поширювати неперевірену, неправдиву інформацію в надії зірвати великий куш від продажу активів. Прикладів безліч.

Нещодавно одеським агроброкерам вдалося вийти безпосередньо на покупця, минаючи його представників. Вони запропонували інвестору актив за завищеною вартістю в $1 млн з надбавкою до ціни об’єкта у $100 000. Крім того, ці кмітливі хлопці примудрилися вимагати від інвестора додатково 5% комісії та аванс у $20 000 на організацію спільної зустрічі з власником. Завищення вартості об’єкта — своєрідна візитна картка таких вирішувачів.

Ще одні посередники запропонували інвестору купити близько 8000 га по $500 за 1 га орендованої землі. Хоча власник продавав 1 га по $300. З огляду на такі випадки здається, що залучати посередників не варто. Проте робота з професіоналами дозволяє досягти ефективного результату, зекономити час, скоротити витрати. По суті брокер стає незалежною структурною одиницею компанії з потрібним набором компетенцій і мотивацією. У власника відпадає необхідність особисто займатися питаннями купівлі-продажу або утримувати штат фахівців з пошуку та підбору агроактивів або ж з їх «упаковки» і продажу.

Професіонали можуть забезпечити власнику конфіденційність та психологічний комфорт. Адже часто власникам агробізнесу некомфортно виступати від свого імені при продажу або купівлі активів і розкривати власні наміри сусідам, партнерам або конкурентам. Діючи через професійного посередника продавцеві або покупцеві немає необхідності на перших порах розкривати своє ім’я, тим самим можна діяти завуальовано. Це дає можливість впливати на ціну активу і не шкодити репутації.

У своєму арсеналі посередники мають ефективні рішення для усунення ризиків у сфері забезпечення безпеки й одночасно сприяють розкриттю важливої ділової інформації. Участь брокера безпосередньо пов’язана з пошуком і виробленням конструктивних і взаємоприйнятних для всіх сторін рішень з метою досягнення консенсусу і закриття угоди. Йдеться про врегулювання розбіжностей і суперечок за умовами угоди, розробку та впровадження примирних процедур. Особлива цінність посередництва також полягає у врегулюванні розбіжностей між сторонами в неофіційній обстановці (за межами зустрічі сторін).

Тайм-менеджмент — істотний чинник успішної операції M&A. Якщо цей процес розтягується на місяці, в учасників угоди з’являється відчуття втоми. Збільшується шанс, що один або обидва партнери припинять переговори. Інвестиційні брокери, маючи досвід успішних і провальних угод, можуть грамотно вибудувати часові межі по всіх ітераціях угоди. На нашому досвіді максимально швидкий термін закриття угоди становив 10 днів. Хоча, як правило, весь процес від пошуку активу або інвестора до закриття угоди займає від трьох до шести місяців, а часом досягає року.

Досвідчені посередники володіють усім доступним інструментарієм для здійснення угоди від різнопланової консалтингової підтримки, здійснення аукціонів, використання спеціалізованих інструментів, таких як escrow рахунки, аж до залучення довірених підрядників для проведення due diligence і структурування угоди за кордоном. Інвестиційні посередники знають, як збільшити вартість агрокомпанії шляхом проведення її передпродажної підготовки. Адже зазвичай дисконт по угоді при виявленні певних проблем може істотно перевищити витрати на due diligence і створення прозорої корпоративної структури.

Вважається, що наявність посередника під час переговорів знижує напруженість, а також підвищує впевненість і силу сторони, яку він представляє. Під час опитування власників українських агрокомпаній близько 70% респондентів зізналися, що, вдаючись до послуг професійних посередників, досягали бажаного результату. Навіть якщо угода не була закрита, задоволеними від співпраці з брокерами залишалися 85% респондентів. Професійні посередники як ніхто інший можуть ідентифікувати справедливу ціну на агроактиви на основі оцінки існуючого попиту і пропозицій на агроринку, а також на основі власних кейсів, закритих угод.

Власники ж, як правило, орієнтуються на свої суб’єктивні оцінки, підкріплені чутками з продажу активів на ринку. Професійні посередники мають налагоджені зв’язки з більшістю місцевих та іноземних інвесторів, які розглядають можливість придбання активів в агросекторі України. Представляючи сторону продавців бізнесу і добре розуміючи критерії пошуку агроактивів різними категоріями інвесторів, посередники підкажуть, хто саме зможе запропонувати максимальну ціну за об’єкт, і зроблять точково пропозицію в потрібній формі. Другою стратегією може стати створення конкурентної боротьби за актив, коли безліч потенційних інвесторів розглянуть можливість покупки і зроблять свою пропозицію за ціною, а власник отримає можливість вибору кращої.

Професійний посередник може забезпечити доступ до ексклюзивних пропозицій. Усі пропозиції, які перебувають на відкритому ринку, в публічному доступі протягом тривалого періоду, швидше за все, або приховують певні проблеми, не є інвестиційно привабливими, або переоцінені. Покупці ж, як правило, схиляються до вибору ексклюзивних пропозицій. Охочих придбати «щось особливе» можуть задовольнити лише професійні брокери, яким довірили ексклюзивний продаж об’єктів самі власники.

Саме тому важливо зробити правильний вибір професійного брокера, який буде представляти ваші інтереси протягом усіх етапів операції. При виборі брокера перш за все слід проаналізувати наявність успішних реалізованих угод. Далі варто звернути увагу на напрацьовану базу пропозицій в агросекторі або мандатів від інвесторів на придбання агроактивів. Також не варто забувати про рекомендації від учасників агроринку. Вдалих вам угод.

Рейтинги        02 травня 2019 08:13

Топ-10 пропозицій продажу малого та середнього аграрного бізнесу

Журнал Landlord у партнерстві з компанією InVenture презентують рейтинг найбільш цікавих пропозицій повного або часткового продажу, відступлення корпоративних прав або залучення інвестицій в обмін на дольову участь у малому і середньому аграрному бізнесі.

Усі наведені пропозиції є реальними, і вказані підприємства/бізнеси пропонуються власниками для продажу. Назви підприємств та їх точна локація не вказані для запобігання реклами наведених оферт. Усі вказані пропозиції були сформовані у 2019 році, й на час складання рейтингу бізнес не був проданий.

Мета нашого дослідження — показати власникам невеликих підприємств аграрної, переробної та суміжних галузей і потенційним покупцям цінові орієнтири для визначення вартості бізнесів такого плану в Україні: які чинники впливають на формування ціни пропозицій «вторинного ринку» невеликих аграрних підприємств і за рахунок чого можна підвищити привабливість пропозиції для покупців та інвесторів.

До рейтингу не включені оферти вартістю понад $10 млн, а також не наводяться пропозиції продажу бізнесів за ціною, нижчою за $250 000. Також до рейтингу не увійшли пропозиції агропідприємств з недостатньою інформацією щодо умов продажу, невизначеністю продавців у кінцевій ціні бізнесу або його частки.

Не були враховані оферти без надання прорахунку щодо перспектив бізнесу, його актуальності з точки зору наявного попиту на продукцію/послугу, де не вказані умови досягнення поставленої мети та приблизні строки окупності вкладених покупцем коштів. Частина пропозицій не була врахована внаслідок того, що у них не були вказані розміри орендованої або власної земельної ділянки і строки оренди.

Обов’язковою умовою також є наявність комунікацій — ліній електропостачання, водогонів, каналізації або можливість їх підведення. Таким чином, з декількох сотень оферт, які були у нашому розпорядженні, ми відібрали лише ті, що відповідають вказаним критеріям, а з отриманого переліку сформований остаточний список — топ-10 пропозицій продажу малого та середнього аграрного бізнесу.

Інвестпроект господарства з вирощування лохини просуває бізнесмен, який займається ягодами вже більше шести років. В активах його підприємства земельна ділянка площею 29,5 га. Проведені всі необхідні комунікації, є сучасна система поливу і фертигації з метеостанцією та можливістю віддаленого контролю, повний комплект сільгосптехніки. Сьогодні плодоносять 0,7 га, які були закладені у 2015 році. Урожай 2017 року становив 1,5 т, 2018-го — 5,5 т, цьогоріч очікується 10–15 т. У 2018 році засаджено ще 4 га, підготовлено до закладки 12 га.

Ягода реалізується на території України в роздріб, гуртом і у продуктовий ритейл. Власники бачать два сценарії подальшого розвитку бізнесу. Можна створити нове підприємство на базі окремої земельної ділянки 100 га і залучити керуючу команду на дольових умовах (інвестиція в розмірі $7,825 млн). Можна увійти в капітал існуючого господарства з розширенням земельного банку до 100 га. Для реалізації цього варіанту на правах дольової участі необхідно інвестувати $6,175 млн. Період окупності — чотири-сім років.

Інвестпроект передбачає створення найбільшої в СНД і країнах Східної Європи племінної ферми м’ясних порід овець, що використовує австрійські та німецькі технології вирощування та утримання тварин. При досягненні планованих обсягів виробництва на фермі площею 43 га в Іванківському районі Київської області одночасно перебуватимуть до 12 000 голів овець.

Проте основою діяльності компанії буде продаж готових рішень для малих і середніх фермерських господарств в Україні — «Вівцеферма під ключ» (бізнес B2B). Крім цього, племінна ферма створить новий для України ринок брендованої вітчизняної баранини, що орієнтуватиметься на продаж у сегменті HoReCa.

Сьогодні в активі підприємства материнське стадо з 1000 овець і 30 баранів породи Меріноландшаф, земельна ділянка, необхідна для реалізації проекту, детальний план території (аналог генплану), архітектурний проект ферми (пройшов відповідну експертизу), техзавдання на програмний продукт (дозволить обслуговувати партнерські ферми на єдиній платформі), підготовлена команда фахівців і менеджерів. За розрахунками, інвестиції у вівцеферму в розмірі $5,2 млн окупляться за сім років.

Як відомо, в Україні немає ринку землі. Однак, проаналізувавши інвестиційні пропозиції наших аграріїв, можна скласти приблизне уявлення про те, за скільки продаються земельні наділи. Так, рослинницька агрокомпанія, активи якої розташовані в Житомирській області, хоче продати 2500 га за $4,375 млн. Ділянка в оренді на термін до 15 років. Це 50 полів із середнім розміром 50 га. Земля розташована на території трьох сільрад, середній розмір паю — 2 га, пайовиків — близько 1200.

Є дані й по вартості оренди ділянки: один пай — 3400 гривень. Крім того, орендар сплачує податок на прибуток та військовий збір (або 750 кг за пай). Склад ґрунтів власники описують як супіщані ґрунти з домішками глини (50% полів) та чорнозему (40%). Решта 10% — чистий чорнозем. Бізнес пропрацював чотири роки. Є складські приміщення на 5000 т зберігання, сертифіковані склади для зберігання хімічних добрив, вагова (80 т). Також до ціни входить сільгосптехніка John Deere, CASE ІН, Terrasem Fertilizer тощо.

У Київській області за $3 млн продається діючий бізнес з вирощування, торгівлі та переробки так званої фермерської курятини (шість років окупності за наявної прибутковості). Застосовувана технологія вирощування курки виключає використання стимуляторів росту, у птаха є можливість вільного переміщення. Відповідно, ціна такої курки на 30–40% вища, ніж ціна птиці, яку виростили традиційним способом. Крім того, підприємці продають курятину під власною торговою маркою до провідних торговельних мереж Києва (Auchan, Novus, METRO Cash & Carry, «Сільпо» тощо).

Власники оцінюють середній оборот підприємства у 5–6 млн гривень на місяць (або 80 т продукції). Комплекс розташований на 15 га землі. Пташники реконструйовані та розраховані на одноразове утримання 60 000–80 000 голів (зараз на балансі підприємства 70 000 птахів). Побудований та укомплектований закордонним обладнанням забійний цех, є санпропускник, кормоцех тощо.

Об’єкт інвестування — логістичний контейнерний термінал розташований на трасі Київ — Одеса у безпосередній близькості до найбільших портів «Одеса», «Іллічівськ» і «Южний» та поблизу великих залізничних розв’язок (2 км залізничного шляху перебувають у власності підприємства). Зараз термінал приймає зернові, метали, вугілля, руду та інші навалочні та генеральні вантажі. Потужність одночасної переробки — 68 500 куб. м вантажів, потужність одночасного зберігання — 100 000 куб. м.

Об’єкт розташований на орендованій ділянці у 5,45 га, так само, як склад та інші промислові та адміністративні будівлі. Розрахунки показують, що при додаткових інвестиціях у $1,5–3 млн бізнес може бути розширений шляхом будівництва елеватора на 25 000 т, переробних потужностей, автоматизації та реконструкції складів, придбання додаткового спеціалізованого транспорту та обладнання (зараз на терміналі є три крани та локомотив).

Компанія спеціалізується на вирощуванні ріпчастої цибулі, моркви та буряка, здійснює первинну переробку овочів (мийка, полірування, фасування), має власне овочесховище камерного типу на 10 000 т продукції. Сховище розділене на два блоки, кожен з окремою холодильною установкою. Блоки мають по дві камери — для оптимального розміщення різних видів овочів.

У цілому підприємство володіє усім обладнанням, технікою та транспортом, необхідним для здійснення свого виду діяльності. Земельний банк агрокомплексу становить 340 га з поливом, що дозволяє повністю забезпечувати себе власним виробництвом овочів. Зазначимо, що в Україні довгі роки гостро стояла проблема дефіциту сучасних овочесховищ. Зараз, за оцінками Міністерства аграрної політики та продовольства, дефіцит становить до 30% від наявної потреби.

Сапоніт використовується в сільському господарстві, медицині, харчовій промисловості тощо і сприяє покращенню якості ґрунту, підвищенню врожайності зернових, збільшує термін зберігання врожаю. Є ідеальною добавкою до комбікормів для великої рогатої худоби, свиней, птиці та інших тварин. Родовища сапонітових глин розвідані на Фарерських островах в Данії, в американському штаті Монтана, на озері Верхнє у Канаді та у Славутському районі Хмельницької області (Варварівське і Ташківське родовища). Компанія продає корпоративні права (cпецдозвіл на промвидобуток від 2016 року).

Розвідані запаси — 30 млн т, ділянка поверхневого залягання. Обсяг розкривних порід у контурі кар’єра — 656 000 куб. м (на 30 років діяльності підприємства). Зараз компанія реалізує сапоніт в Україні (понад 100 клієнтів) та експортує мінерал до країн ЄС. Залежно від обраного обладнання комплекс потребуватиме додаткових інвестицій у розмірі від $1,75 млн (період окупності до п’яти років) до $3,8 млн (окупляться за 6,5 року).

Власники хочуть продати діюче підприємство аквакультури (вирощування коропа, товстолоба, білого амура, гуртовий продаж товарної риби в Київській області). Цей бізнес не є профільним активом для підприємців, і реалізовувати весь його потенціал вони не готові. Урожайність господарства при екстенсивному методі рибництва (коли використовуються тільки природні властивості водойми) — 0,8 т риби з гектара. При цьому валова рентабельність становить 60%.

При інтенсивному методі рибництва (коли рибу годують) врожайність перевищує 1,4–1,5 т/га. Серед активів підприємства землі водного фонду (водойми) площею 1140 га, обладнані необхідними для промислового рибництва гідротехнічними спорудами. Крім того, у власності цілісний майновий комплекс у місті Біла Церква з адміністративними, промисловими, складськими та іншими приміщеннями загальною площею понад 5000 кв. м (усі комунікації проведені). Підприємство має власний парк човнів, вантажівок, усе необхідне обладнання та інвентар, а також оборотні засоби — товарну рибу, зарибок, запаси кормів тощо.

Інвестпроект ферми з вирощування равликів передбачає освоєння земельної ділянки 4,84 га та залучення $385 000 інвестицій. Планується вирощувати равликів Helix aspersa Muller і Maxima. Завдяки своїм гарним гастрономічним якостям це найбільш популярні та дорогі види. Найсмачнішими їх вважають і в Європі, де саме на Helix aspersa Muller і Maxima сформований стабільно високий попит. Тільки Західна Європа щорічно споживає равликів на 400 млн євро, при цьому частка імпортної продукції становить понад 60%.

Обсяги майбутнього виробництва на фермі плануються на рівні 120 т продукції на рік. Потрібно побудувати маточник, інкубатор для розмноження равликів, холодильник для їх зберігання, закупити молодняк і маточне стадо, закупити та встановити обладнання для полів з вирощування равликів. Вкладені кошти окупляться вже через два роки.

Власники черешневого саду і виноградників, розташованих у Херсонській області, прагнуть залучити $250 000 для зростання і розширення бізнесу та пропонують майбутньому інвестору 25% підприємства. Проект являє собою черешневий сад площею 26 га (8700 плодоносних черешень 2014–2015 років посадки) і 4 га виноградників столових сортів.

Вирощування винограду підприємці позиціонують як додатковий вид діяльності. При цьому і сад, і виноградники оснащені сучасною системою краплинного зрошення (побудована насосна станція). Як відзначають власники, черешневий сад поки ще молодий і на піку плодоношення, у 2021 році, урожай становитиме 450–500 т.

У поточному році урожай очікується на рівні 130 т. Майбутні інвестиції будуть спрямовані передусім на збільшення оборотного капіталу, а також на модернізацію насосної станції та погашення банківської позики. Планується, що період окупності інвестицій становитиме три роки.

ТЕКСТ: Еліна Московчук

 

Поділися

Аналітика        29 квітня 2019 09:24

Інвестиції в агробізнес України: вартість та найпривабливіші сфери

Які інвестиційні можливості існують зараз у малих і середніх підприємств в агросекторі України. Успішні кейси розвитку аграрних компаній в Україні, як і експортний потенціал вітчизняного агропромислового комплексу та аграрна спеціалізація нашої країни в цілому, підігрівають зацікавленість до сільськогосподарської сфери серед нових гравців, у тому числі початківців і непрофільних інвесторів. Україна має значний потенціал для розвитку різних ніш сільськогосподарської діяльності, що робить можливим інвестування для малого і середнього бізнесу.

Загальна ситуація

Сьогодні можна наводити безліч актуальних напрямів і проектів в агробізнесі, починаючи від традиційного землеробства аж до аграрних медіа або високотехнологічних проектів agtech. Проте тут варто зупинитися на найбільш поширених і затребуваних сферах діяльності та подивитися на них поглядом інвестора з відносно невеликим обcягом коштів.

Безперечно, вирощування зернових культур сьогодні має максимальний попит з боку інвесторів — це цілком зрозуміло з огляду на великі експортні перспективи цього напряму. Однак слід зважати, що наразі вхід на цей ринок, досягнення ефективності, масштабування бізнесу передбачає наявність у господарстві земельного банку від 1000 га та вище. Тут стає актуальним питання пошуку ферми з родючими ґрунтами, яка пропонується за розумною ціною. Це дуже складне завдання для інвестора — на ринку триває активна експансія агрохолдингів, постійно зростає інтерес до української землі з боку іноземних інвесторів, які мають значні фінансові ресурси.

У цій роботі зможуть допомогти професійні радники і брокери, які мають у портфелі ексклюзивні пропозиції. У будь-якому разі при плануванні капіталовкладень слід виходити з розрахунку $1700–2000 за 1 га орендованої пайової землі з урахуванням додаткового навантаження (сільськогосподарської техніки, нерухомості, складів зберігання та інших активів). Ще $400–500 у розрахунку на 1 га слід передбачити на формування достатнього оборотного капіталу, який буде потрібний для придбання насіння, засобів захисту рослин, палива, оплати робочої сили та інших витрат.

Що робити невеликим

Тому більш привабливим для інвесторів, які не можуть собі дозволити таких витрат, буде почати свою справу в ягідному бізнесі, який сьогодні однозначно у тренді серед підприємців — попит на українські ягоди постійно зростає як за кордоном, так і у самій країні.

Хоча не все так просто — слід враховувати безліч факторів, починаючи від вибору ягідних культур, оцінки і прогнозування попиту на ринку до кліматичних особливостей вирощування і технологічних аспектів збору і зберігання ягід,  не забуваючи про побудову  системи збуту.

Ми знаємо безліч прикладів, коли підприємці «закопували гроші в землю»: купували саджанці, розвивали інфраструктуру, проте в підсумку були не в змозі побудувати на цьому бізнес. Якщо ви вирішили інвестувати в ягідний бізнес, розгляньте можливості зі створення спільних підприємств з уже працюючими ягідними господарствами або хоча б заглибитися у проблеми, з якими вони стикаються.

Привабливі напрями

Сьогодні найбільш привабливими напрямами з точки зору експорту виглядають вирощування лохини та органічної малини.

У середньому для закладки 1 га лохини з урахуванням вартості землі, саджанців, сільськогосподарської техніки, підготовки ґрунту та інших витрат буде потрібна інвестиція в розмірі близько $35 000–45 000 на 1 га (але ж не йдеться про площі, які потрібні для початку бізнесу на зернових культурах).

Найбільш привабливим для інвесторів малого і середнього масштабу зараз є ягідний бізнес — попит на українські ягоди постійно зростає

При професійному підході можна досягти показника окупності за шість-сім років. Після чого цей бізнес буде генерувати досить високу прибутковість і мати гарну маржинальність, якщо ціна реалізації лохини буде варіюватися в діапазоні $7–9 за 1 кг.

Треба лише мати на увазі, що існує середньостроковий ризик перенасичення ринку лохини як в Україні, так і в міжнародному масштабі. Незважаючи на те що тваринництво в Україні має меншу інвестиційну привабливість, враховуючи вищі терміни окупності інвестицій у порівнянні з рослинництвом, тут також є на що звернути увагу. Сьогодні є гарні приклади та можливості побудови успішного бізнесу в різних сегментах, починаючи від консолідації активів у сфері вирощування риби, створення сильного гравця з вирощування овець до ніші виробництва курки високої якості й навіть екзотичних видів тваринництва, таких як вирощування равликів.

Суміжні галузі

Крім того, є безліч суміжних з агробізнесом напрямів, які при правильному підході можуть гарантувати навіть порівняно вищі показники повернення на інвестиції. Зокрема, варто відзначити сегмент агрологістики. Наприклад, актуальним капіталовкладенням може стати вже діючий контейнерний термінал зі зберігання і перевантаження навалювальних і генеральних вантажів на/з морських контейнерів, митно- і транспортно-експедиційного обслуговування.

Для масштабування бізнесу на зерновий потрібен земельний банк від 1000 га

Також можна інвестувати у сферу вантажних залізничних перевезень. При цьому сьогодні є можливість створити нову транспортну компанію шляхом придбання вантажних залізничних вагонів з подальшою їх здачею в оренду і отриманням стабільного орендного доходу. Тобто стати пасивним інвестором з мінімальними ризиками, затребуваністю на ринку і гарантованою прибутковістю в межах 25–30% річних.

Підбиваючи підсумок, слід зазначити, що агросфера в Україні досить широка і динамічно розвивається, тому при бажанні й за підтримки профільних експертів і радників можна вибрати нішу для організації як дохідної справи, так і бізнесу для душі.

ТЕКСТ: Олексій Олейніков, керуючий партнер InVenture Investment Group

Поділися

Земля        18 квітня 2019 10:02

Кондитерінвест придбав Летичів Агро із земельним банком у 4 тис. га

InVenture і Земельний Союз України закрили угоду купівлі-продажу компанії ТОВ «Летичів Агро» у Хмельницькій області Летичівського район із земельним банком у 4 тис. га.

Покупцем виступив Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Кондитерінвест”.

Продавцем виступила американська компанія с, яка представлена ​​в Україні Групою компаній “Агропросперіс” з 400 тис. га землі сільськогосподарського призначення в управлінні в 13 областях України, потужностями з виробництва більше 2 млн. тонн зернових й олійних у рік, 12 елеваторами з річним оборотом більше 1,5 млн тонн агроропродукціі, а також однойменним банком.

Читайте: Бахматюк жорстко наїхав на Гонтарєву, назвавши її катом української економіки

ТОВ “Летичів Агро” здійснює діяльність із вирощування й реалізації зернових, бобових культур і насіння олійних культур. Компанія контролює землі сільськогосподарського призначення в обсязі 4000 га в Хмельницькій області (Летичівський район).

Операція дістала схвалення з боку Антимонопольного комітету України. Сума угоди не розголошується.

Костянтин Півень, генеральний директор ТОВ “Летичів Агро” зазначив:

Купівля агрокомпанії “Летичів-Агро” дозволить нам істотно розширити присутність в аграрному секторі України. Потенціал придбаного активу буде направлений в першу чергу на збільшення обсягів вирощування зернових.

Раніше Landlord повідомляв про ТОП-10 інвестиційних угод в агросекторі України.

Поділися

Фінанси        14 листопада 2018 10:14

Радником «Мрії» з продажу активів обрано ICU

Радником українського агрохолдингу «Мрія» з реструктуризації і продажу його сільськогосподарських активів саудівській компанії SALIC виступила фінансова група ICU.

Таку інформацію представив на своєму сайті Укрінформ.

Група ICU виступила радником Mriya Farming PLC (Великобританія) з реструктуризації і продажу її сільськогосподарських активів компанії SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія). У тому числі, продажу підлягають усі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку, – відзначає агентство, посилаючись на повідомлення ICU.

Сума і умови операції не розголошуються.

Повідомляється, що ICU виступила радником «Мрії» з продажу її активів, а також кредиторів «Мрії» з реструктуризації боргу компанії, у співпраці з Rothschild & Co, Finpoint і Hogan Lovells International LLP.

«Це багато в чому знакова угода для України. По-перше, вона показує, що іноземні інвестори в нашій країні можуть ефективно захищати й реалізовувати права власності. По-друге, українське сільське господарство потребує значних інвестицій і нових технологій, а новий власник агрохолдингу здатний забезпечити і те, і інше. Нарешті, угода демонструє явні зміни в інвестиційному кліматі країни, що відкриває шлях для нових масштабних угод», – стверджує Макар Пасенюк, керуючий партнер групи ICU.

Читайте: «Росток-Холдинг» відновив роботу за рішенням суду: сума збитків від простою — 130 млн грн.

Завершення операції буде можливо після отримання дозволу Антимонопольного комітету України і виконання інших типових для подібних транзакцій умов. Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну роботу в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG).

Раніше повідомлялося, що саудівська інвестиційна компанія SALIC придбала український агрохолдинг «Мрія», уклавши таким чином найбільший контракт у сільськогосподарському секторі за всю історію незалежності.

Поділися

Новини        17 травня 2018 11:49

Виробник добрив «ЄвроХім» йде з українського ринку

EuroChem Group AG заявила про продаж свого дочірнього підприємства в Україні та покидає вітчизняний ринок. Про це повідомляє прес-служба компанії. Вартість угоди та її умови не розкриваються.

Піти на такий крок керівництво змусило обмеження поставок добрив іноземними компаніями, а також очікування подальшого погіршення ділової кон’юнктури на українському ринку.

«Дочірнє підприємство було продано компанії, пов’язаної з його колишнім менеджментом, і означає відхід «Єврохіму» з України після 15 років роботи на цьому ринку», – йдеться у заяві компанії.

«ЄвроХімі» зауважили, що консультації з українською владою про майбутні можливості в Україні триватимуть через своє європейське представництво. В той час, компанія зосередить свої зусилля на інших ринках, що зростають.

ЄвроХім – виробник азотних, фосфорних і калійних добрив. Група має вертикально-інтегровану структуру. Діяльність Єврохіму включає добування корисних копалин, а також виробництво, логістику і дистрибуцію добрив.

Поділися
Показати ще