Новини    03 травня 2018 10:00

Фермери компенсують втрату відшкодування ПДВ за рахунок переробників, – Южаніна


Дрібні фермери не постраждають від втрати відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) при експорті олійних в разі прийняття законопроекту №7403-д, оскільки зможуть компенсувати його за рахунок переробників. Таку думку висловила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«За останні три роки я отримала багато листів від представників підприємств, які вклали інвестиції в будівництво потужностей з переробки культур і не можуть їх завантажити … Ми провели розрахунки: за останні п’ять років ціна переробника була меншою ціни на експорт з урахуванням відшкодування ПДВ, тому малі фермери не втратять», – сказала вона.

Н.Южаніна підкреслила, що якщо фермери не можуть експортувати невеликі партії вирощеної продукції, переробники точно дадуть таку ж ціну.

Раніше Н.Южаніна ініціювала законопроект №7403-д, який пропонує не поширювати скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку на сільськогосподарські підприємства, які самостійно виростили зазначені культури.

Правками до Податкового кодексу України на 2018 рік передбачено тимчасове скасування відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Ці ініціативи спровокували численні публічні акції аграріїв, які виступили проти нововведень.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...