Новини / Рослинництво     09 листопада 2018 10:23

Черги біля елеваторів: через рекордний врожай зерна бракує місця


Через рекордний урожай зернових у регіонах України бракує потужностей елеваторів. Зерно пропонують зберігати за новою технологією – у полімерних рукавах.

Саме із такою ситуацією зіткнулись у Житомирській області. Як пише на своїй сторінці у Фейсбук компанія “Зернова База”, до елеваторів вишукувались автомобільні черги, які не зменшуються, хоча у регіоні досить багато елеваторів. Причиною називають повільне відвантаження, а також нестачу потужностей.

Читайте: Як зберегати врожай зернових без втрат

Під час збору врожаю, коли вартість зерна знижується, власники не виставляють його на продаж, а привозять на зберігання. Проте елеватори мають обмежений обсяг.

У компанії розповіли, що знайшли вихід із цієї ситуації. Зерно вже не перший рік розміщують у полімерних зернових рукавах. Так вдається уникнути його зберігання у складських приміщеннях. У полімерних рукавах зерно може зберігатись до 18 місяців, в залежності від вологості.

ТОВ «Зернова База України» володіє елеваторами у Житомирській області. Потужність одночасного зберігання – 50 тис. т. Продуктивність приймання зерна – 3 тис. т на добу. Потужність зерносушильного обладнання – 3 тис. т на добу.

Як повідомлялось, експорт українського зерна наздоганяє минулорічні показники. Нагадаємо, станом на вересень аграріями вже намолочено більше 35 млн тонн зернових.