Новини    31 жовтня 2018 14:15

Через теплу осінь сезон експорту українського кавуна триває довше звичайного


Незважаючи на те, що сезон кавуна майже закінчився – залишки продукції розпродаються з холодильників і ціни на них ростуть, український кавун, при наявності експортної партії необхідної якості, залишається вельми конкурентним на ринку Польщі. Про це повідомляє EastFruit.

На попередньому тижні, за оцінками аналітиків, купити кавун у фермерів в Україні можна було в середньому по $ 0,18 за кг або на 17,6% дорожче, ніж тижнем раніше. При цьому в Польщі ціни на кавун підскочили за тиждень більш ніж в півтора рази і досягали $ 0,80-1,00 за кг, тобто були в середньому раз в п’ять дорожче, ніж в Україні.

Завдяки теплій осені, сезон експорту кавуна в Україні в цьому році триватиме довше звичайного. Якщо в попередні роки останні відвантаження кавуна на експорт здійснювалися, як правило, в першій половині жовтня, то в 2018 році, за оцінками учасників ринку, сезон може тривати до початку листопада включно. При цьому Польща залишається пріоритетним ринком збуту кавунів українського виробництва.

Рекорд з експорту кавуна з України був встановлений в 2015 році, коли було експортовано 29,3 тис. тонн кавуна. Після цього експорт знижувався два роки поспіль. У 2018 році експорт кавуна може вирости, перервавши негативну тенденцію. Однак, в довгостроковій перспективі, на думку фахівців EastFruit, українським фермерам слід звернути увагу на вирощування безнасінних сортів і гібридів кавунів з невеликим розміром плода, як того вимагають споживачі в ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...