Новини    18 вересня 2017 20:18

Через п’ять років Україна вироблятиме від 2 млн тонн яблук


Україна може стати значним гравцем у виробництві яблук у Європі. Про це в інтерв’ю польському ресурсу sadyogrody.pl заявив Тарас Барщовський, засновник Групи компаній T.B. Fruit, яка займається вирощуванням, переробкою та перевезенням фруктової та ягідної сировини у понад 30 країн світу.

– Я думаю, що через 5-7 років Україна вироблятиме 2-3 мільйони тонн яблук на рік. Зростають також площі під малиною – незабаром ми можемо стати значним гравцем у виробництві цих ягід у Європі, – каже Тарас Барщовський.

На думку Барщовського, Україна разом з Польщею зможе стати домінуючим гравцем на ринку концентрованого яблучного соку. Поки що лідерство утримує Китай.

«Україна не буде мати навіть 2 млн тонн яблук, навіть за 10 років, – категоричний економіст ФАО Андрій Ярмак. – Яблуко у багатьох фермерів у минулому сезоні взагалі було невигідним, якщо врахувати капітальні інвестиції. Але якщо отримувати не 50 тонн з гектара, як у нас, а сотню, як це реально можна отримувати, то воно дуже прибуткове і вигідне».

Українське садівництво складає всього 3,3% аграрного ВВП. Проте, на думку експертів, галузь має сприятливі умови для розвитку. Україна – 12-та в світі по обсягу виробництва яблук. За інформацією з Укрсадпрому, частка в глобальній торгівлі складає лише 0,08%.

Ще немає новин у цій стрічці ...