Новини    23 серпня 2018 14:26

Через низьку пропозицію ціни на печериці зросли до рівня новорічних світ


Після тривалої стабільності ціна на печерицю почала стрімо рости. Виробники грибів кажуть, що ціни на печериці – новорічні. Гриба не вистачає через низьку врожайність. Про це повідомляють в Національному грибному агентстві (UMDIS).

За інформацією аналітиків, зростання цін на гриби спостерігається по всій Україні, але більш виражена у Київській, Одеській та Харківській областях.

«У Київській області ціна печериці з господарства знаходиться в діапазоні від 41 грн/кг до 44 грн/кг. Оптовий ринок «Троєщина» торгує по 46-48 грн/кг. А для мереж супермаркетів виробники відвантажують гриб від 48 грн/кг до 51 грн/кг печериці з ПДВ. У серпні 2017 року найвища ціна з господарства була 32 грн/кг печериці в Київській області», – йдеться у повідомленні.

Ціна з господарства в Харківській області ще вища – 53 грн/кг. Для мереж супермаркетів виробники відвантажують гриб за 58,5 грн/кг печериці з ПДВ. Схожа ситуація і в Одеській області –  виробники відвантажують для мереж супермаркетів по 57 грн/кг печериці з ПДВ. Ціна на оптовому ринку в Одесі 46-48 грн/кг печериці.

У Львівській, Вінницькій, Хмельницькій областях ціни на печерицю трохи нижче. Ціна з господарства – 36-38 грн / кг, оптові ринки торгують від 42 грн / кг до 44 грн / кг печериці.

За словами торговців, гриб почне з’являтися на початку вересня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...