Новини / Логістика     13 липня 2022 12:35

Через гирло Бистре в українські порти пройшло вже 16 торговельних суден

Ще понад 90 суден чекають свою чергу на рейді Сулінського каналу

16 торговельних суден уже пройшли гирлом Бистре до українських портів. Ще понад 90 суден чекають своєї черги на рейді Сулінського каналу, щоб зайти в українські порти.

Про це 12 липня повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України у Facebook.

В джерелі зазначається, що всього на рейді румунського каналу Суліна знаходиться 135 суден.

В повідомленні наголошується, що прохід став можливим після звільнення острова Зміїний.

Заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков заявив: “За останні 4 доби вже 16 суден пройшли через гирло Бистре. Плануємо зберігати такий темп. Відновлення судноплавства цим каналом важливий крок, що також дозволить розвантажити рейд каналу Суліна та прискорити експорт зернових. На жаль, наразі його пропускна здатність та організація роботи на цьому каналі дають можливість приймати лише 4 судна при необхідності щонайменше 8 суден на добу. Паралельно з цим ми ведемо переговори з румунськими колегами та представниками Єврокомісії стосовно збільшення кількості проходжень через Сулінський канал. За цих умов та наявності шляху через гирло Бистре ми очікуємо що протягом тижня скупчення суден на рейді буде ліквідоване та ми зможемо наростити щомісячний експорт зернових на 500 тис. тонн.”

Наразі Військово-Морські Сили ЗС України допомагають в забезпеченні перевезень цивільними суднами.

Нагадаємо, звільнення острова Зміїний дало змогу використовувати гирло Бистре для проходу суден.

Раніше Landlord повідомляв, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. 

Марковська Катерина

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також