Новини / Аналітика     26 листопада 2019 10:33

Бразилія ризикує втратити ринок сої в ЄС через вирубку амазонських лісів

ЄС стверджує, що Бразилія ризикує втратити частину європейського ринку сої, якщо вона скасує так званий соєвий мораторій, який забороняє зерновим трейдерам придбання олійних культур з районів Амазонії, котрі зазнали вирубки лісів.

Про це повідомляє Reuters.

Соєвий мораторій було запроваджено як один із заходів, які не дозволяють товарам, пов’язаним з вирубкою лісів, потрапляти на ринок ЄС.

Суть проблеми

В основі проблеми лежать зміни клімату. Річ у тім, що амазонські ліси піддають вогню, аби отримати площі для виробництва тисяч тонн яловичини та мільйонів тонн сої, які купують країни ЄС. За даними екологів, понад 75% вирубок в Амазонії спричинені вирощуванням сої та розведенням худоби.

Читайте: 26 тис. євро: ціна гектара в Німеччині досягла астрономічних висот

У зв’язку з цим і був введений соєвий мораторій, покликаний зупинити безвідповідальне ставлення людства до довкілля, зробивши більш жорсткими вимоги до сертифікації імпорту з Бразилії.

Конфлікт інтересів

Aprosoja, головне об’єднання представників бразильських виробників сої, хоче скасувати мораторій, який стосується земель в Амазонії. Бразильські фермери прагнуть відмінити заборону, аби мати змогу продати продукцію, вирощену на місці вирубаних лісів.

«Цей рух фермерів можна сприймати як виклик», – висловила думку Наталі Лекок, генеральний директор FEDIOL, об’єднання, що представляє промисловість рослинної олії та борошна в ЄС.

Aprosoja виступає проти мораторію, стверджуючи, що власники земель в Амазонії мають право за лісовим кодексом Бразилії звільнити до 20% земель для сільськогосподарської діяльності. Позицію фермерів підтримав бразильський уряд. Міністр сільського господарства Тереза Христина Діас назвала мораторій «абсурдним».

Глава Aprosoja Бартоломеу Браз Перейра заявив, що мораторій не відповідає національному законодавству, яке дозволяє проводити деякі сільськогосподарські дії в Амазонії. На запитання, чи бояться фермери реакції європейських покупців, він відповів:

«Звідки вони збираються купувати сою, якщо не в Бразилії? На Марсі? На Місяці?»

Водночас Abiove, бразильська асоціація, яка представляє соєвих торговців і власників дробарок, хоче зберегти мораторій. Abiove наголошує, що Європа у 2018 році придбала бразильської сої на суму $5 млрд, і тепер Бразилія може втратити частину ринку.

«Цей ринок може бути поставлений під загрозу, якщо амазонський соєвий мораторій буде призупинений, – заявила Наталі Лекок. – Європейський ринок, керований занепокоєнням споживачів щодо змін клімату, все більше вимагає продуктів, які не пов’язані з вирубками».

Наталі Лекок стверджує, що останні дані, які свідчать про збільшення вирубки лісів, лише підштовхнуть споживачів ЄС на подальшу відмову від бразильської продукції.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Бразилії вирують масштабні лісові пожежі. Країні загрожує екологічна катастрофа, до якої призвела урядова політика вирубки та випалювання тропічних лісів для розвитку сільського господарства та видобутку корисних копалин.

Фото: Reuters

Читайте також