Новини / Кейси     06 жовтня 2019 17:02

Боротьба за спадок або як нащадки поховали бізнес Кідмана

S. Kidman & Co Ltd – один із найбільших виробників яловичини в Австралії зі стадом у 185 тис. корів. Агрогігант був заснований 1899-го Сідні Кідманом, який побудував справжню імперію з мільйонними статками, але нащадки не змогли зберегти досягнення славетного бізнесмена.

У спецпроєкті «Агродинастії» Landlord розповідає про історію S. Kidman & Co Ltd – компанії, що належить до найбільших агрохолдингів у світі.

Історія творця комерційного дива

Компанія S. Kidman & Co Ltd була заснована понад 100 років тому Сідні Кідманом, який згодом отримав прізвисько «Король худоби», бо мав найбільшу площу пасторальної оренди в сучасній історії. В Австралії Сінді Кідмана ототожнюють не просто з найуспішнішим і найбільшим фермером світу, а й з людиною з великим серцем.

Історія Кідмана як «Короля худоби» розпочалася в 13 років, відколи він залишив рідну домівку через п’яницю-вітчима, котрий постійно його бив. Першою роботою Сінді стали склади в Аделаїді, де він за тиждень заробляв 3 шилінги. Цього цілком вистачило, аби придбати одноокого коня на прізвисько Циклоп та переїхати до рідних братів у Новий Південний Вельс. Там хлопець уперше познайомився із фермерством, випасаючи худобу в диких краях.

Читайте: Ціни на кукурудзу та пшеницю: невтішний прогноз для України

Подорож країною, поки Сідні їхав до братів, була виснажливою й небезпечною, але дала йому неймовірний життєвий досвід, який у подальшому вилився в грандіозну ідею – створити об’єкти нерухомості вздовж русел австралійських річок. Мандруючи, Сідні зустрічав аборигенів, які розповідали йому про погоду і про те, як влаштована країна. Він зрозумів, що земля, де випадає мало дощу, все одно може бути прибутковою.

Перші великі гроші до Сінді прийшли в 21 рік, коли йому пощастило успадкувати 400 фунтів від свого діда. Тоді Кідман уже володів невеличкою м’ясною крамницею. Бізнес вийшов настільки успішним, що згодом Сідні разом із братами відкрив цілу мережу м’ясних крамниць.

Зароблені гроші Кідман почав вкладати в скотарські станції, й у 1886 році придбав перше господарство в Оуен-Спрінгс. Поступово нарощуючи земельний банк, через 32 роки Кідман перетворився у найбільшого землевласника планети. У його власності опинилося 68 скотарських станцій із загальною площею 280 тис. кв. км.

Династія

За 34 роки правління Сінді Кідман збудував справжню бізнес-імперію з мільйонними статками. Його справа стала сімейним бізнесом, але нащадки виявилися куди менш успішними бізнесменами й не змогли зберегти досягнення славетного засновника. Наразі S. Kidman & Co все ще залишається найбільшим приватним землевласником країни, хоча у значно менших масштабах.

Після смерті Сідні агроімперію очолив його син Волтер. Незадовго почалося послаблення бізнесу компанії.

1970-го компанія перейшла у власність онука Сідні – Джона Аєрса-старшого, якого в 1981 році змінив інший онук – Джон Аєрс-молодший.

У 2015 році зафіксований прибуток становив $62 млн. Проте члени родини вирішили продати компанію, щоб капіталізувати поточний попит на якісні австралійські сільськогосподарські активи. Всі угіддя було виставлено на продаж: ідеться про 10 станцій великої рогатої худоби загальною площею понад 100 000 кв. км (38 610 квадратних миль) зі стадом 155 000 голів, племінну ферму та завод із виготовлення кормів.

У 2016-му S. Kidman & Co Pty Ltd продано новим власникам. Сума угоди – $365 млн.

Хоча масштаби компанії сьогодні значно зменшилися, корпорації S. Kidman & Co Pty Ltd таки вдалося втриматися на плаву, й наразі вона залишається провідною агрокомпанію у світі з вирощування великої рогатої худоби. А частина акцій належить відомій голлівудській акторці Ніколь Кідман.

Нагадаємо, що в спецпроєкті «Агродинастії» Landlord розповідає про історію родини Кідман: як було створено найбільшу агроімперію світу.

Фото на заставці: Сідні Кідман та його син Волтер.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також