Новини / Рослинництво     10 червня 2022 14:17

Бобові культури можуть замінити сою у кормах для тварин – Agravery

Якщо збільшити посів бобових культур, то вони зможуть стати своєрідною протеїновою заміною сої у кормах для тварин

З початком вторгнення рф, агрокомпанії почали заявляти про збільшення посівів бобових культур в тому числі шляхом зміни географії сівби.

В агрохолдингу KSG Agro  ще до війни планували горох у сівозміну. Наразі бобова культура може стати своєрідною протеїновою заміною сої у кормах для свинокомплексу. В компанії планують збільшити посіви гороху до 500 га під врожай 2023 року.

Про це розповів очільник відділу рослинництва KSG Agro Дмитро Ємельченко виданню Agravery.

Читайте також: Урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом

“Восени придбали насіння сербської селекції Мороз, це зимуючий горох. Заклали 50 га, наразі він у гарному стані, можна прогнозувати збір на рівні 25−27 ц/га. Необхідні операції по догляду провели. Плануємо закласти наступного сезону ще 500 га гороху, ввести культуру повноцінно у сівозміну. Бобова стане своєрідною протеїновою заміною сої у кормах для наших тварин. Ми їх зазвичай купляли, відтепер буде власне виробництво. Інших змін не було у сівозміні”, – повідомив він.

Компанія планувала посіяти іншу бобову культуру – квасолю, проте здійснити плани не дозволили погодні умови.

“Щодо квасолі, то низький запас вологи у метровому шарі ґрунту навесні зламав наші плани її вирощування. На 1 квітня у метровому шарі було у півтора раза менше, ніж у цей період минулого року, тож ми не стали ризикувати”, – додав Ємельченко.

Нагадаємо, надлишки зерна аграрії будуть переробляти на корм для тварин.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також