Новини / Логістика     04 січня 2019 16:26

Блокада Азова: судна затримують на 2-3 доби

У грудні Росія скоротила термін затримки суден на вході до Азовського моря. Відтепер кораблі, що прямують до українських азовських портів, затримують для перевірки на 3 доби, а ті, що йдуть з портів - на 2. Раніше в обох напрямках судна простоювали по 5 діб. Причиною експерти називають санкції.

Підсумки моніторингу за грудень розмістив керівник проекту “Майдан закордонних справ”  Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з даними моніторингу, протягом грудня судна затримувалися

  • на вході до Азову – на 3 дні замість 5 в листопаді,
  • на виході від українських портів  – на 2 дні замість 5,
  • під час руху Азовським морем кораблі не затримуються з 21 жовтня,
  • кінець грудня (28-31) та в перші дні січня монітори відзначають звичайний за часом (як було до блокади) режим пропуску – від 0 до кількох годин.

Читайте: Здорожчання фрахту, втрата 300 млн грн: як блокада Азову вплинула на роботу Маріупольського порту

За словами Клименка, резюмувати, що Росія зняла блокаду, зарано, адже затримка суден, що прямують до українських портів та від них, й досі вимірюється в днях, а не в годинах, як було до блокади. Експерт вважає, що російські керівники блокади скоротили термін затримки через можливі санкції.

Як повідомляв LANDLORD, в Національному Банку України заявляють, що не бачать значних валютних втрат виручки експортерів з України через простої суден у Керченській протоці.

Фото: Андрій Клименко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також