Новини    26 жовтня 2023 15:13

Бізнесмен з Китаю, який був другою людиною за статками в Азії, втратив 98% багатства


Другим за рівнем статків людиною Азії був китайський бізнесмен Хуей Ка Ян, але зараз він втратив майже 98% свого багатства. Наприкінці жовтня 2023 року він вибув зі списку мільярдерів, Bloomberg.

На сьогодні його компанія-забудовник Evergrande перебуває на межі банкрутства. Статки засновника та голови ради директорів у 2017 році оцінювали у $42 млрд, але нині вони впали до $979 млн.

Його багатства зменшилися слідом за падінням ціни акцій Evergrande через кризу на ринку нерухомості Китаю. Акції компанії Хуей Ка Яна на Гонконзькій біржі подешевшали на 86% у порівнянні з серпнем.

Ще у 2021 році найбільший будівельно-інвестиційний конгломерат Evergrande у Китаї зіткнувся зі значними фінансовими труднощами. Внаслідок цього відбулося призупинення робіт на будівельних майданчиках та прострочення передання попередньо проданої нерухомості.

За два роки компанія втратила 81 млрд доларів. У серпні Evergrande подала заяву про банкрутство у США.

На сьогодні борги Evergrande перевищують $300 млрд. Група намагається реструктуризувати майже $32 млрд боргів за межами Китаю. У сумі передбачено облігації, заставу та зобов’язання зі зворотного викупу.

Нагадаємо, в ЄС обговорили накладення глобального мінімального податку на мільярдерів, який може приносити 250 млрд доларів на рік. У податковій обсерваторії ЄС вважають, що такий крок допоможе у боротьбі з ухиленням від сплати податків мільярдерами.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...