Новини / Фінанси     30 січня 2023 18:29

Бюджетні надходження України зростуть на понад $20 мільярдів після розблокування морських портів

Розблокування дасть поштовх до відновлення виробництва та запуску економіки

Розблокування морських портів для експорту всіх видів продукції дасть Україні понад $20 мільярдів надходжень та допоможе зберегти від втрати наші позиції на світовому ринку. Це, своєю чергою, дасть поштовх до відновлення виробництва та запуску економіки, повідомляє Цензор.НЕТ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ми бачимо по зерновій ініціативі, наскільки це важлива підтримка для нашого аграрного сектору. Але для нас важлива так само й інша продукція, яку ми можемо реалізовувати – наприклад, металургії та інших галузей. Україна від відновлення експорту зможе отримати $20 мільярдів, це значна сума. Але ми повинні розуміти, що це допоможе відновити ланцюжки від виробника, від покупця, від постачальника. Тому, якщо рахувати в ширшому контексті, то це буде навіть більша сума – мовиться у повідомленні.

Блокада портів призвела не тільки до втрати доходів, але й до розриву звичних логістичних ланцюжків, що призвело до втрати частини клієнтів, які почали шукати нових постачальників та ринки збуту.

Коли клієнти вкладаються у нову інфраструктуру, повернення до старої інфраструктури, скоріше за все, може бути навіть нерентабельним. І в далекій перспективі це для нас буде ще більший удар, навіть ніж саме російське вторгнення. Адже нам доведеться наново налагоджувати співпрацю, залучати нові інвестиції. Альтернативи по багатьох моментах може не бути. Саме тому дуже важливо зберегти ці ланцюжки.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

З українських портів Південний та Чорноморськ у понеділок вранці, 8 серпня, вийшло ще два судна з продовольством.
Представники Спільного координаційного центру в Стамбулі у п’ятницю оглянули перше судно, яке прибуде до України для завантаження зерном у межах зернової угоди. Ним став суховантаж Fulmar S під прапором Барбадосу
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також