Новини / Рослинництво     16 серпня 2019 10:19

Бішофіт замість гербіцидів: як на Полтавщині знищують амброзію

У Коломацькій ОТГ на Полтавщині обробляють амброзію розчином мінералу бішофіта. Він знищує лише бур’ян і не шкодить людям, тваринам та іншим рослинам. Бішофітом можна обробляти й посіви злакових.

Про новації у боротьбі з амброзією, які запроваджують в області, повідомляє видання «Полтавщина» з посиланням на пресслужбу Коломацької ОТГ.

Замість того, щоб косити бур’яни, або обробляти гербіцидами, як роблять фермери, у ряди населених пунктів Коломацької ОТГ використали мінерал, який добувають на Полтавщині – бішофіт, що являє собою природну сіль.  Амброзія засихає – при цьому мінерал не наносить школи довкіллю на відміну від гербіцидів, які, до речі, заборонено використовувати в населених пунктах.

Очікується отримати ефект від обробки бішофітом на 3-4 роки, адже блокується коренева система амброзії, і вона гине.

Полтавський науковець Павло Писаренко довів ефективність використання мінералізованої (пластової) води у місцях залягання бішофіту в боротьбі з амброзією.

Автори винаходу стверджують, що бішофіт стерилізує пилок амброзії. Він перестає виділяти токсини і після обробки вже не становить небезпеки для алергиків.

Читайте: Електричні гербіциди – нова ера в сільському господарстві. 5 переваг цифрової технології

Бішофітом можна обробляти поля без школи для злакових, адже мінерал пригнічує лише дводольні рослини. Тобто після його використання амброзія загине, а пшениця, ячмінь, кукурудза та інше не постраждають. Але обробляти мінералом культурні дводольні рослини (горох, сою, буряк, капусту) не можна – інакше вони загинуть.

Бішофіт не шкодить ґрунту, його можна використовувати навіть як добриво.

Як повідомляв раніше Landlord,  канадський фермер сконструював машину, що нищить бур’яни паром.