НовиниРослинництво

Бішофіт замість гербіцидів: як на Полтавщині знищують амброзію

Про новації у боротьбі з амброзією, які запроваджують в області, повідомляє видання «Полтавщина» з посиланням на пресслужбу Коломацької ОТГ.

Замість того, щоб косити бур’яни, або обробляти гербіцидами, як роблять фермери, у ряди населених пунктів Коломацької ОТГ використали мінерал, який добувають на Полтавщині – бішофіт, що являє собою природну сіль.  Амброзія засихає – при цьому мінерал не наносить школи довкіллю на відміну від гербіцидів, які, до речі, заборонено використовувати в населених пунктах.

Очікується отримати ефект від обробки бішофітом на 3-4 роки, адже блокується коренева система амброзії, і вона гине.

Полтавський науковець Павло Писаренко довів ефективність використання мінералізованої (пластової) води у місцях залягання бішофіту в боротьбі з амброзією.

Автори винаходу стверджують, що бішофіт стерилізує пилок амброзії. Він перестає виділяти токсини і після обробки вже не становить небезпеки для алергиків.

Бішофіт замість гербіцидів: як на Полтавщині знищують амброзію

Читайте: Електричні гербіциди – нова ера в сільському господарстві. 5 переваг цифрової технології

Бішофітом можна обробляти поля без школи для злакових, адже мінерал пригнічує лише дводольні рослини. Тобто після його використання амброзія загине, а пшениця, ячмінь, кукурудза та інше не постраждають. Але обробляти мінералом культурні дводольні рослини (горох, сою, буряк, капусту) не можна – інакше вони загинуть.

Бішофіт не шкодить ґрунту, його можна використовувати навіть як добриво.

Як повідомляв раніше Landlord,  канадський фермер сконструював машину, що нищить бур’яни паром.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку