Новини / Кейси     14 лютого 2020 16:50

Біота, ялівець та ялинки: голова на Херсонщині вирішив зробити село вічнозеленим

Раніше біоту вирощували лише в Криму, а віднедавна - й на Херсонщині.

У селі Рикове на Херсонщині в розплідниках вирощують рідкісну китайську біоту, повідомляє АгроЮг.

Ініціатором створення розплідника декоративних рослин став селищний голова Олександр Галицький. Його мрія – зробити село не просто зеленим, а вічнозеленим. Тому у селі висаджують ялівець, різноманітні види ялинок, а віднедавна – рідкісну біоту. Зовсім недавно на двох вулицях з’явилися 50 кущів ялівцю. Ще сотню вирощують у спеціальних розплідниках.

Читайте: Натурпродукти та екскурсії до лимонного саду: кейс господарів із Запоріжжя

Раніше біоту вирощували лише у Криму, а от на материковій Україні – лише віднедавна. Матеріал для посадки жителі купують у Мелітополі, або займаються їхнім вирощуванням самостійно.

Біота східна або широкогілочник – це рослина класу хвойних, родом з Китаю. Лише золотавий окрас відрізняє її від туї – дерева дуже схожі. Рослина росте дуже повільно, полюбляє тепло.

Якщо висадити її у тіні – змінить золотисто-жовте забарвлення на світло-зелене. Різко відчуває недостатню кількість вологи в ґрунті – водночас занадто сильне зволоження може нашкодити кореневій системі. Взимку біоту необхідно укривати – має невисоку зимостійкість.

Біота виділяє леткі ефірні олії із хвойним ароматом. Вони знезаражують повітря та вбивають мікроби. Східна біота – неофіційно вважається лікарською рослиною. З її допомогою лікують захворювання – для цього використовують листя та ядро насіння.

Як повідомляв LANDLORD, фермери на Херсонщині із зими будують теплиці, щоб зібрати врожай ранніх ягід уже в квітні та продати свою продукцію вдвічі дорожче, ніж у сезон.

Фото: greenmarket.com.ua

Читайте також