Новини / Технології     20 січня 2021 16:45

Біопоролон: що можна зробити зі звичайної пшеничної соломи

Біологічний аналог поролону є найбільш екологічним серед усіх існуючих видів пінополіуретану. Щорічно у всьому світі виробляється близько 734 млн тонн пшеничної соломи

Щорічно у всьому світі виробляється близько 734 млн тонн пшеничної соломи. Це величезна кількість дешевих відходів рослинництва, які до сих пір не знаходили чітко визначеного застосування.

Нещодавно дослідницькі групи RNM-271 Chemical Engineering і FQM-383 NANOVAL Organic Chemistry в Національному університеті Кордови (Аргентина) змогли по-новому використати цей надлишок сільськогосподарського матеріалу, застосувавши його в якості основи для виробництва пінополіуретану. Про це повідомляє сайт Університету Кордови.

Відомий всім поролон виготовляється із побічних продуктів переробки нафти. Він надзвичайно універсальний в промисловості і має безліч застосувань в будівництві і автомобілебудуванні в якості герметика, а також теплового і акустичного ізолятора.

Читайте: У 2020 році морські порти України зменшили перевалку зерна на 12,2%

У новій статті, опублікованій на обкладинці журналу «Полімери», в якій також брав участь Чилійський центр перспективних досліджень полімерів (CIPA), було опубліковано нове призначення відходів пшениці. Після зрідження цих відходів отримують поліоли. Вони є одними з ключових сполук, що беруть участь в хімічній реакції, в результаті якої утворюються пенополіуретани.

«Ми змогли отримати бажані параметри при виробництві пінопласту переробивши 96% пшениці, використовуваної з майже максимальною продуктивністю», – йдеться в статті.

До того ж, як зазначили дослідники, вдалося досягти більш високих рівнів біорозкладання в порівнянні із іншими продуктами, і це означає, що цей матеріал більш екологічний.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Австралії навчилися зберігати виноград свіжим до 100 днів

Читайте також