Новини / Ринок землі     24 квітня 2024 14:25

Більша частина новобудов в України стискаються з судами


За даними платформи “Опендатабот“, що займається аналізом відкритих даних, в Україні зі 400 проаналізованих новобудов 214 мають судові справи щодо землі, на якій вони розташовані. Крім того, забудовники 22 житлових комплексів (ЖК) не продовжили оренду землі, на якій вони розташовані.

Найбільша проблематика спостерігається в 9 майбутніх комплексах, де в Реєстрі речових прав відсутня будь-яка інформація про зв’язок земельної ділянки з будівництвом.

Олексій Іванкін, засновник “Опендатаботу”, зазначає:”Відсутність будь-яких дозволів, прав на землю або неправильне землевикористання на момент, коли зводять новобудову – це простір для корупції тоді, коли будівлю вводитимуть до експлуатації. Ба навіть пізніше, коли люди вже будуть в неї жити. Адже розв’язати такі проблеми законним шляхом потім, коли люди вже вклали свої гроші, майже неможливо”.

Проєкт “Опендатабот. Корупційні ризики новобудов” був створений за підтримки проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” та Міністерства цифрової трансформації України.

Проєкт спрямований на виявлення та інформування про корупційні ризики на всіх етапах будівництва новобудов, включаючи відсутність необхідних дозволів, проблеми з орендою землі, а також невідповідність містобудівним умовам.

Нагадаємо, загальна площа житлових будинків, на які видано дозволи на виконання будівельних робіт (нове будівництво), за підсумками 2023 року скоротилася на 37% порівняно з 2022 роком – до 4,2 млн кв. м, поінформувала Державна служба статистики, передає Інтерфакс-Україна.

Сукупний дохід топ-10 компаній у сфері сільського господарства минулого року зросла на 35%, згідно з Опендатабот, досягнувши майже 90 млрд гривень. Серед компаній, які увійшли до цього індексу, були МХП Юрія Косюка, група Кернел Андрія Веревського та група Укрпромінвест Олексія Порошенка.

У 2023 році агробізнес збільшив заробітні плати більшості працівників на рівні, що відповідає інфляції у 2022 році, яка досягла 26,6%.

Новини за темою:  Штормове попередження на 15 травня: де в Україні очікуються ураганні пориви вітру та мокрий сніг

Протягом 2023 року виконавчі органи зібрали понад 25 мільярдів гривень, що становить рекордний показник за останні п’ять років. Однак це всього 6% від загальної суми, яку мали стягнути з боржників. Інформацію про це оприлюднила платформа для роботи з відкритими даними.

У другому півріччі 2023 року в Україні відзначено значний ріст виторгу закладів громадського харчування порівняно із попереднім роком. За результатами дослідження, проведеного компанією Poster на вибірці з 5 тис. закладів, виявлено, що загальний виторг збільшився на 30%, відвідуваність зросла на 10%, а середній чек збільшився на 18%.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також