Новини / Рослинництво     15 червня 2019 08:04

Біль американських фермерів: як виглядають на початку червня посіви сої у США

Американські аналітики продовжують моніторити стан посівів у різних штатах. Порівняння з попередніми роками підкреслює, наскільки екстремальними цього року були кліматичні умови у США.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Через екстремальну кількість опадів американським фермерам не вдалося вчасно посіяти ні сою, ні кукурудзу. Тож соя – культура, яка зазвичай забезпечує сільському господарству США вагому частку прибутку і яка на сьогодні вже мала б перебувати в активній стадії гілкування, поки що лише сходить.

Карен Браун зібрала фото полів зі штатів Айова, Іллінойс, Небраска, Огайо, які є основними виробниками сої у США. За словами аналітика, багато фермерів повідомили, що соя в цих районах виглядає в цілому краще, ніж кукурудза, проте рослини набагато менші, ніж рік тому.

Читайте: Яких працівників шукають в агросфері та скільки їм готові платити

Ось погляд на деякі посіви соєвих бобів, зроблені цьогоріч на початку червня, – у порівнянні з минулим роком.


Карен Браун також із сумом зазначає, що прогноз опадів на території США до 19 червня не віщує аграріям нічого втішного: знову синоптики повідомляють про сильні опади у східному поясі країни, і це ускладнить пізній посів сої, на який фермери покладали надії.

«Можна стверджувати, що волога погода сприятлива для вже посадженої кукурудзи та сої, що запобігає висиханню/затвердінню вологих ґрунтів та інгібуванню розвитку коренів. Але дощі будуть обмежувати кількість пізніх посівів, що планувалися», – пише Карен Браун.

Landlord раніше повідомляв про те, що тільки 19% посівів сої в американських господарствах дали сходження станом на 2 червня, що стало найповільнішим рекордом від 1999 року. Для порівняння: середній показник за останні 10 років становить 56%, а минулорічний – 65%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також