Острови Герд і Макдональд є одним із найвіддаленіших місць на Землі, вони заселені тільки тюленями, пінгвінами та іншими птахами. Подорож від материкової Австралії до островів займає два тижні морем, а останнє відвідування людьми, як вважається, було майже десять років тому.
Попри це, за даними Світового банку, США імпортували товарів з островів Герд і Макдональд на суму $1,4 мільйона у 2022 році, пише The Guardian. Майже весь цей імпорт складався з категорії “машини та електрообладнання”. У попередні роки імпорт з цих островів коливався від $15 000 до $325 000 на рік. При цьому незрозуміло, що це за товари, оскільки на островах немає будівель чи людських поселень.
Інші зовнішні території Австралії, такі як острів Кокос, острів Різдва та острів Норфолк, також потрапили до списку окремо від материкової Австралії. При цьому адміністратор Норфолка Джордж Плант сказав, що йому невідомо про будь-який експорт з острова до США.
Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз, коментуючи мита Трампа, сказав, що “ніде на Землі не безпечно”, і він висловив подив щодо мит проти Норфолку: “Я не зовсім впевнений, що острів Норфолк є торговим конкурентом для гігантської економіки США”.
У списку Трампа також є інші малонаселені регіони: острів Ян-Маєн в Північному Льодовитому океані без постійного населення, архіпелаг Свальбард з невеликим людським населенням та Британська територія в Індійському океані, де знаходиться тільки військова база Дієго-Гарсія.
Нові митні тарифи Дональда Трампа, що торкнулися й України, викликали хвилю обговорень. Проте, як вважають експерти, 10-відсоткове мито для українських товарів – далеко не найгірший сценарій, і навіть може відкрити нові можливості для українського експорту.
Перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко також вважає, що нові американські мита проти України не є критичними.
“Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як-от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Якщо все залишиться, як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках”, – написала вона у Facebook.
Свириденко сподівається на можливість домовитись про кращі умови для України.
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що мита США матимуть скоріше опосередкований негативний вплив на Україну.
“Глобальна торгівельна війна буде бити істотно по економіках наших економічних і торгівельних партнерів, передусім ЄС. Вони будуть уповільнюватись. Отже, генерувати менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам. При цьому, уряди країн-партнерів вимушені будуть вмикати протекціонізм і не тільки щодо американських товарів. І ці протекціоністські заходи вже набагато істотніше вдарять по нас”, – сказав він.
Європейський Союз, як і Україна, теж сподівається домовитися зі США, сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона висловила жаль через рішення президента США Дональда Трампа запровадити універсальні тарифи на імпорт товарів з усього світу, зокрема ЄС.
“Я погоджуюся з президентом Трампом у тому, що інші несправедливо використовують поточні правила [глобальної торгівлі] на свою користь. І я готова підтримати будь-які зусилля задля того, щоб глобальна торговельна система відповідала реаліям світової економіки. Але я також хочу чітко заявити: звернення до тарифів як до першого й останнього інструменту не розв’яже проблему”, – сказала фон дер Ляєн.