16 листопада погода в Україні покращиться – буде дещо тепліше, а опади припиняться майже скрізь.
Прогноз погоди в Україні
“У південних, центральних та Закарпатських областях очікується +5…+8°C, у північних та східних районах — +4…+6°C. Найтепліше буде у Чернівецькій, Львівській та Івано-Франківській областях, де стовпчики термометрів піднімуться до +8…+10°C. В інших західних регіонах середня температура становитиме +5…+7°C. Уночі очікується близько 0°C по всій країні”, – повідомили в Укргідрометцентрі.
Народні прикмети й традиції на 16 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: сніжить — скоро розпочнуться справжні хуртовини;
- тепла погода вказує на те, що зима буде холодною;
- вже випав сніг — він пролежить до весни;
- мороз — погода взимку буде суворою.
Наші предки вірили, що цього дня краще не купувати нові речі, тому що вони прослужать недовго. А ще обов’язково збиралися разом за святковим столом, кликали гостей. Однак, триває Різдвяний піст, тому готувати можна лише пісні страви.
16 листопада в Україні та світі
16 листопада в Україні святкують День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Це професійне свято було започатковане указом Президента України 1994 року, щоб відзначити внесок працівників галузі в розвиток інформаційного простору країни, а також їхню роль у формуванні громадської думки та зміцненні національної єдності. Цей день присвячений усім, хто працює в сфері комунікацій: журналістам, технічним працівникам, редакторам, режисерам, інженерам та всім, хто забезпечує безперебійне функціонування радіо, телебачення та зв’язку. Це особлива нагода вшанувати їхню працю, яка стає особливо важливою в сучасному світі, де оперативність і доступність інформації мають вирішальне значення.
Також 16 листопада Міжнародний день фламенко. Це свято було започатковане ЮНЕСКО 2010 року, коли фламенко було визнане частиною нематеріальної культурної спадщини людства. Фламенко зародилося в Андалусії, Іспанія, як яскраве й емоційно насичене мистецтво, що поєднує спів, музику та танець. Воно виникло під впливом різних культур: мавританської, єврейської, ромської, іспанської, і згодом стало символом іспанської культури. Стиль фламенко виражає широкий спектр почуттів — від радості й пристрасті до суму й туги, що робить його надзвичайно привабливим для глядачів з різних культур.
А ще 16 листопада Всесвітній день рукоділля. Присвячений усім видам творчої діяльності, пов’язаної з ручною роботою. Цей день відзначається на міжнародному рівні для того, щоб популяризувати різні види рукоділля: вишивання, в’язання, шиття, виготовлення біжутерії, ліплення, живопис, квілінг, валяння та інші види ручної творчості. Метою цього дня є не тільки підтримка мистецьких традицій, але й заохочення людей до створення унікальних виробів власними руками. Рукоділля має позитивний вплив на психічне здоров’я, сприяє релаксації, допомагає зосередитися та розвиває творчі навички. Воно також об’єднує людей, сприяючи культурному обміну та передачі знань між поколіннями.
16 листопада святкують Всесвітній день ґудзиків. Це незвичайне, але цікаве свято, яке виникло у США 1938 року з ініціативи Національного товариства колекціонерів ґудзиків (National Button Society). Згодом цей день став популярним і в інших країнах. Ґудзики мають багатовікову історію і використовуються не лише як елемент одягу, але й як прикраса та засіб самовираження. Вони з’явилися ще кілька тисяч років тому й виготовлялися з різних матеріалів: дерева, металу, скла, перламутру та навіть коштовних каменів. З плином часу ґудзики стали популярним об’єктом для колекціонування, адже вони часто мають цікаву форму, текстуру, кольори та оригінальний дизайн.
Також 16 листопада Міжнародний день боротьби з анорексією. Спрямований на привернення уваги до цієї важкої хвороби, яка стосується як фізичного, так і психічного здоров’я. Анорексія — це розлад харчової поведінки, що характеризується відмовою від їжі, надмірним обмеженням калорій та страхом набрати вагу, навіть якщо людина має критично низьку масу тіла. Цей розлад може призвести до серйозних фізичних наслідків, таких як виснаження, порушення роботи органів і навіть загроза життю.
А ще 16 листопада Міжнародний день терпимості (толерантності). Це свято започатковане ООН 1995 року після ухвалення Декларації принципів терпимості ЮНЕСКО. Воно покликане підвищити рівень взаємоповаги та прийняття різноманітності в суспільстві, підкреслюючи важливість толерантності у світі, де мирне співіснування стає все більш необхідним. День терпимості нагадує, що толерантність — це не просто пасивне прийняття інших поглядів, вірувань чи культур, а активний прояв поваги до прав та свобод кожної людини. Це також вимагає готовності до діалогу, пошуку компромісів і розуміння, попри відмінності у думках, культурі чи релігії.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!