Новини / Технології     28 травня 2019 11:32

Без ґрунту: в Індії вирощуватимуть картоплю методом аеропоніки

В Індії вирішили застосувати метод аеропоніки для вирощування картоплі. Проект стартує з вересня. У Центрі картопляних технологій очікують, що рослина формуватиме до 30–50 міні-бульб (у 4–6 разів більше, ніж у ґрунті) при 40% економії поживних речовин і добрив та відсутності загрози хвороб.

Про це повідомляє AgroXXI.

Індія – другий за величиною виробник картоплі у світі. Вона виробляє близько 46,4 млн т картоплі, яка є третьою за важливістю продовольчою культурою в країні після рису і пшениці. Проте наявні на сьогодні скоростиглі сорти стрімко вироджуються, а бульби погано зберігаються через низький вміст сухої речовини.

Читайте: Cонячне садівництво: нідерландці впроваджують унікальну технологію для теплиць

Тому, шукаючи нові шляхи у картоплярстві, фахівці Центру картопляних технологій Індії запускають проект з виробництва картоплі методом аеропоніки. Бюджет проекту вже затверджений, початок його заплановано на вересень.

Рослини будуть підвішені в повітрі в темній камері теплиці, а їх коріння збагачуватиметься корисними мікроорганізмами, які подаватимуться через сопла під тиском.

Шляхом вирощування в повітряному середовищі без ґрунту та інших поживних середовищ індійські дослідники планують отримати насіннєвий матеріал, який забезпечуватиме врожайність 30–50 міні-бульб на одну рослину порівняно з 8 міні-бульбами при вирощуванні в ґрунті.

«Ми створимо три підрозділи аеропоніки картоплі: з виробництва насіння, з виробництва скоростиглих сортів і з виробництва сортів, стійких до зміни клімату. Ми також підписали меморандум про взаєморозуміння з Міжнародним центром картоплярства (CIP), Перу, для допомоги в реалізації проекту і для надання нових сучасних термостійких сортів картоплі, з високим вмістом сухої речовини і ранньостиглих», – розповів заступник директора Центру картопляних технологій Сатіендер Ядав.

Вчені відзначають такі переваги методу:

  • відсутність загрози хвороб рослин, які передаються через ґрунт;
  • економія близько 30–40% поживних речовин і добрив порівняно зі звичайним способом.

Особливості методу:

Термін вирощування врожаю зростає вдвічі – до 180 днів замість 3 місяців при застосуванні традиційного методу.

Landlord раніше повідомляв про те, що затяжний дощ майже повністю знищив урожай картоплі в Індії: картоплярству країни нанесено великих збитків.

Читайте також