Новини    15 березня 2018 09:58

Бджолярі Луганщини шукають взаєморозуміння з агровиробниками


Асоціація бджолярів «Медова артіль» звернулася до голови Луганської обласної державної адміністрації Юрія Гарбуза з проханням налагодити взаємодію між власниками фермерських господарств і власниками пасік. Про це повідомляє прес-служба ЛОГА.

«Один з членів новоствореної ГО «Асоціація бджолярів «Медова артіль» у Новопсковському районі поскаржився на роботу агропромислового підприємства, яке не повідомляє бджолярам району про використання отрути проти шкідників та добрив», – йдеться в повідомленні.

Річ у тім, що під час запилення бджоли літають у радіусі трьох кілометрів і потрапляють під вплив отруйних речовин. Внаслідок цього цілі колонії бджіл були уражені пестицидами.

Голова Асоціації бджолярів «Медова артіль» Антон Міхєєв повідомив, що скарги від бджолярів про недобросовісне використання хімічних речовин фермерами систематично надходять навесні та восени.

Виходом з цієї ситуації є впровадження новітніх технологій. Антон Міхєєв розказав, що нещодавно група молодих українських розробників створила мобільний додаток, який покликаний налагодити взаємодію агропромисловців та бджолярів.

Суть додатка полягає у тому, що перед плановим розпиленням пестицидів сільгосппідприємства розсилають повідомлення з оголошенням усім власникам пасік у зазначеному радіусі.

Юрій Гарбуз пообіцяв тримати на особистому контролі ситуацію довкола цього питання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...