Новини    04 серпня 2021 14:36

BASF став співзасновником платформи зі збору заявок на утилізацію тари ЗЗР

На спеціальній платформі українські аграрії зможуть подати онлайн-заявки на вивезення каністр з-під ЗЗР. Сьогодні середній рівень утилізації такої тари в Україні не перевищує 9%

Департамент BASF Agricultural Solutions разом з іншими компаніями та Європейською Бізнес Асоціацією став частиною масштабного проєкту «Агро Варта».
Ініціатива спрямована на формування культури відповідального поводження з тарою з-під засобів захисту рослин. Першим кроком проєкту став запуск електронної платформи. На спеціальному сайті українські аграрії можуть залишати заявки на безплатне вивезення та утилізацію каністр.

Роботу з утилізації оплачують компанії — учасниці ініціативи: ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА».

«Сьогодні в Україні середній рівень збору та утилізації тари становить лише 9%. Тобто 91% каністр з-під ЗЗР потрапляють на звалище, де накопичують у ґрунті шкідливі токсичні речовини. Ба більше, така тара має період повного біорозкладу від 200 до 400 років. Тому ми розуміємо: від свідомого поводження з використаною тарою залежать не лише життя та здоров’я тварин і стан довкілля, але й добробут наступних поколінь», — коментує Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Читайте: Павло Головенко: Ми орієнтуємося на партнерів, які мислять системно та ставлять перед собою амбітні цілі

Першим етапом розв’язання цієї проблеми стане низка освітніх проєктів, ініційованих, зокрема, командою експертів BASF. Наприклад, планується розробка та створення серії освітніх інфографік про правильне поводження з відходами. Так, каністри в жодному разі не можна викидати на стихійне сміттєзвалище чи використовувати повторно навіть на власному виробництві.

Натомість найкращий спосіб зменшити вплив на довкілля — правильно промити каністри, проколоти їх (щоб оригінальну тару не змогли використати фальсифікатори) та віддати на утилізацію компанії, яка на цьому спеціалізується. Заявки можна лишати на платформі «Агро Варти». Після чого ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій з небезпечними відходами) їх опрацьовує, забирає тару, перевозить та у правильний спосіб утилізує її.
Якщо аграрії мають тару цих виробників, її безплатно заберуть та утилізують.

«Агро Варта» — проєкт, в якому конкуренти в бізнесі об’єдналися заради збереження довкілля. Адже сприяти порятунку українських ґрунтів і всієї планети можуть тільки партнери.

Раніше Landlord повідомляв, як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...