Новини    26 квітня 2018 13:51

Банки передбачають пом’якшення умов при кредитуванні малих та середніх підприємців


У ІІ кварталі банки передбачають пом’якшення умов при кредитуванні малих та середніх підприємців, наданні короткострокових та гривневих кредитів. Те саме стосується споживчого кредитування. Проте, банки не планують пом’якшувати стандарти кредитування для великих підприємств. Про це йдеться в опитуванні серед кредитних менеджерів 64 банків від Національного банку України. Згідно матеріалу, на ці банки сукупно припадає більше 98% загальних активів системи. Його результати відображають оцінку стану банківського кредитного ринку у I кварталі 2018 року та очікувань на IІ квартал 2018 року та наступні 12 місяців.

«Банки вважають боргове навантаження на МСП низьким або середнім, про це повідомили 94% респондентів. Разом з тим, боргове навантаження на бізнес в цілому зберігається високим, частка банків, які вказали на закредитованість великих підприємств, зросла на 7в.п. до 45%. Окремі великі банки також назвали високим боргове навантаження домогосподарств», – йдеться у повідомленні.

Згідно опитуванню, великі банки очікують зниження кредитного, процентного й валютного ризиків у ІІ кварталі.

«У І кварталі 2018 року банки були майже одностайними в оцінці ризиків. На їхню думку, кредитний, процентний та валютний ризики не змінилися, хоча в минулому кварталі респонденти очікували їхнього зростання. Ризик ліквідності непокоїв в основному малі банки, натомість великі фінустанови вважали, що його рівень не змінився. 79% банків вказала на незмінність операційного ризику», – кажуть в НБУ.

За даними регулятора, у наступні 12 місяців банки очікують на пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення. Найбільш оптимістичні сподівання стосуються корпоративного кредитування – збільшення кредитного портфелю бізнесу очікували 76% опитаних банків, приросту кредитів фізичним особам – 69%. У січні-березні банки активніше, ніж кварталом раніше, схвалювали заявки на кредити малим та середнім підприємствам та на споживчі кредити, відповідаючи на зростання попиту.

«На пожвавлення кредитування населення і малих та середніх підприємців у І кварталі позитивно вплинули зниження банками відсоткових ставок та подовження строків кредитування. Підвищення конкуренції між банками та небанківськими установами, а також економічне зростання та зниження інфляційних очікувань спричинили до пом’якшення невеликими банками вимог до позичальників – фізичних осіб протягом І кварталу. Разом з тим банки, насамперед, великі, підвищили вимоги до застави за кредитами бізнесу, а також посилили обмеження, що накладаються кредитними угодами, особливо для великих підприємств», – кажуть в Нацбанку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...