Новини / Фінанси     10 липня 2022 21:53

Банк розвитку Ради Європи дав Україні “зелене” світло на приєднання – Чернишов

Адміністративна рада Банку схвалила п’ять нових позик на €465 млн, більша частина яких буде спрямована на підтримку біженців з України в країнах-учасницях БРРЄ.

Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) прийняв рішення про спеціальні умови якнайшвидшого набуття Україною членства у цій фінансовій установі. БРРЄ також виділив кошти на підтримку українських біженців у Німеччині та Литві. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

“Набуття членства у БРРЄ відкриє Україні додаткові можливості для забезпечення житлом українців, які постраждали від війни, надання соціальних послуг та відбудови зруйнованої соціальної інфраструктури, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садочків”, — наголосив Чернишов.

Адміністративна рада Банку схвалила п’ять нових позик на €465 млн, більша частина яких буде спрямована на підтримку біженців з України в країнах-учасницях БРРЄ. Серед іншого йдеться про розміщення українських біженців  у приймаючих громадах, надання екстреної допомоги, гуманітарні заходи тощо.

Раніше Чернишов повідомив, що приєднання України до Банку розвитку Ради Європи сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм, участі в міжнародних інвестиційних проєктах та залученню іноземних інвестицій для забезпечення належним житлом українців, які постраждали від війни.

Довідка. Банк розвитку Ради Європи заснований 1956 року вісьмома державами – членами Ради Європи для розв’язання проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни. Головна мета житлових проєктів Банку – сприяти доступу до достойного і доступного житла для малозабезпечених і осіб середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).

Із 1956 року загальна сума схвалених проєктів Банку в житловому секторі сягає 11 млрд євро. Наразі Банк розвитку Ради Європи реалізує 13 проєктів в Албанії, Боснії та Герцеговині, Республіці Молдова, Чорногорії, Румунії, Сербії та Македонії.

Нагадаємо, Україна отримала €300 млн в рамках програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу.

Уряд України змушений витрачати кожного місяця до $5-6 млрд, щоб “впоратися з війною”, заявила 21 червня глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер під час ток-шоу The Way Forward, де вона відповідала на питання президента Групи Всесвітнього банку Девіда Малпасса.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також