Новини / Політика     09 травня 2022 22:32

Байден у прямому ефірі підписав закон про ленд-ліз для України. Фото, відео

Закон про ленд-ліз дозволяє значно прискорити постачання Україні озброєння, транспорту, продовольства та допомоги зі США

Президент США Джо Байден у прямому ефірі підписав історичний закон про ленд-ліз для України.

У тексті документа, як розповіли в Офісі українського президента, говориться про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для “захисту цивільного населення від російського військового вторгнення” та інших цілей.

Закон про ленд-ліз дозволяє значно прискорити постачання Україні озброєння, транспорту, продовольства та допомоги зі США.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак на сторінці у Twitter відреагував на схвалення закону про ленд-ліз для України.

“Вдячні Байдену та народу США за потужну підтримку. Нашим захисниками якнайшвидше потрібна зброя. Ефективна. Потужна. Сучасна. Переможемо!”, – заявив він.

Після ухвалення закону глава Білого Дому зобов’язаний упродовж 60 днів встановити прискорені процедури доставки продукції.

28 квітня Палата представників США підтримала закон.

ДОВІДКА. Під час Другої світової війни, ленд-ліз був системою, яка передбачала надання матеріальної допомоги європейським союзникам від США. Закон вперше було ухвалено ще в березні 1941 року, відіграв важливу роль у боротьбі з нацизмом.

Нагадаємо, міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що посуха, пандемія коронавірусу та російська війна в Україні можуть викликати у світі “найсильніший з часів Другої світової війни” голод.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також