Новини / Рослинництво     30 січня 2022 09:45

Азербайджан зацікавлений у налагодженні поставок з України зернових та олійних культур

Наразі Азербайджан імпортує з України переважно кукурудзу, сою, соєвий шріт

Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує діалог з Азербайджанською Республікою щодо налагодження поставок з України зернових та олійних культур. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«27 січня 2022 року під головуванням заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби відбулась робоча зустріч із делегацією Азербайджанської Республіки. На зустрічі були присутні представники азербайджанського бізнесу, зокрема, представники холдингів та зернових компаній Agro Dairy, Azersun, Kraun-Co», — йдеться в повідомленні.

Під час зустрічі сторони детально обговорили можливості співробітництва між Україною та Азербайджанською Республікою в аграрному секторі, зокрема, питання експорту зернових та олійних культур.

«Наразі Азербайджан імпортує з України переважно кукурудзу, сою, соєвий шріт. Представники Азербайджанської Республіки також зацікавлені у налагодженні поставок з України зернових та олійних культур, а також налагодженні відповідної логістики та інфраструктури», — додають у міністерстві.

Крім того, Тарас Дзьоба ознайомив делегацію Азербайджанської Республіки із досягненнями в реалізації земельної реформи в Україні, українським ринком зерна, можливостями державної підтримки для фермерів, а також поінформував, що наразі іноземні юридичні особи можуть набувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення на правах оренди.

«Україна є надійним партнером та гарантом світової продовольчої безпеки, докладає всіх зусиль для виконання своїх міжнародних зобов’язань. Цьогорічний рекордний урожай є запорукою наповнення ВВП країни та постачання продукції АПК на зовнішні ринки», — заявив заступник міністра.

За результатами зустрічі українська сторона висловила готовність надавати необхідну підтримку нашим іноземним партнерам для посилення співпраці та забезпечення продовольчої безпеки.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала соняшникової олії більше, ніж за минулий рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також