Новини    19 листопада 2023 14:59

Аудит Міноборони виявив порушення в тендері щодо папок по 350 гривень


Під час внутрішнього аудиту Міноборони виявили, що посадові особи провели тендер, де встановили за одну обкладинку папки особової справи ціну 351 гривню. Водночас на ринку є дешевші пропозиції, повідомляє пресслужба оборонного відомства.

У тендері взяв участь лише один виробник – ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”. Згідно з аудитом, міністерство з’ясувало, що є схожі зразки за ціною від 140 до 325 гривень.

“Аудитори закупили у ФОП зразок такого товару за ціною 120 гривень – це акційна ціна від основної 140 гривень (водночас невідомо, чи може цей продавець задовольнити потребу щодо кількості тендеру, який передбачає 4 лоти загальною кількістю 58 тисяч одиниць)”, – йдеться у повідомленні.

Перевірка зазначила, що технічні параметри, надані Кадровим центром ЗСУ, необґрунтовані. Також не було підписано договір щодо цього тендеру відповідальними особами Департаменту ресурсного забезпечення Міноборони.

За результатами аудиту запропонували зменшити вартість товару та збільшити кількість учасників аукціону.

“Під час встановлення фактів вже вчинених порушень ми передаємо цю інформацію прокуратурі”, – зазначив заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Продовжує тривати внутрішня перевірка. Остаточні результати будуть опубліковані після її завершення.

“Наразі матеріали внутрішніх аудитів долучено до 25 кримінальних проваджень”, – уточнили в міністерстві.

Нагадаємо, Міністерству оборони України за рішення Міжнародного арбітражного суду мають повернути майже 400 млн грн за неякісний товар. На початку широкомасштабної війни українське відомство придбало в іноземного виробника бронежилети та шоломи для ЗСУ.

Міністерство оборони вибірково перевірило приблизно 40 військових частин та виявило зловживань на 123 млн грн із виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань. Причиною стало те, що командири деяких частин виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.

Постачальників змусять маркувати пальне для військових червоним та зеленим кольором. Міноборони повідомило, що так боротиметься з його незаконним продажем.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...