Новини    05 листопада 2023 14:19

Через суд Міноборони поверне 400 млн грн в іноземного постачальника бронежилетів та шоломів


Джерело: Міністерство оборони України

Міністерству оборони України за рішення Міжнародного арбітражного суду мають повернути майже 400 млн грн за неякісний товар. На початку широкомасштабної війни українське відомство придбало в іноземного виробника бронежилети та шоломи для ЗСУ.

“Протягом весни та літа 2022 року постачальник передавав товар належної якості. Однак наступні партії, які надходили восени та взимку 2022 року, не проходили балістичні випробування – Міноборони не приймало їх”, – йдеться у повідомленні.

Україна вимагала повернути кошти за товар, оскільки його постачали без підтвердження про балістичні випробування, та сплатити штрафні санкції. Натомість постачальник вимогу не виконав.

До арбітражного суду позов подала Юридична служба Міноборони. Українська сторона вимагала стягнути вартість непоставлених бронежилетів та шоломів, штрафних санкцій та відсотків річних.

У результаті сума задоволених вимог становить приблизно 10 млн євро. Вона включає, окрім власне вартості товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір. Договір є зовнішньоекономічним, тому сума зобовʼязань – у євро, що в гривнях становить 400 млн.

Міністерство оборони вибірково перевірило приблизно 40 військових частин та виявило зловживань на 123 млн грн із виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань. Причиною стало те, що командири деяких частин виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...