Новини    14 вересня 2017 14:19

«Астарта» звела на пустирі кормовий центр на 15 тисяч корів


Агрофірма ім. Довженка, що входить до холдингу «Астарта», відтепер має сучасний кормовий центр, що здатен прогодувати до 15 тисяч корів на добу. Його звели на пустирі у селі Шишаки на Полтавщині. В агрофірмі налічується 14 тисяч дійного поголів’я ВРХ.

«Перший в Україні кормовий центр забезпечить потреби не тільки поголів’я нашої компанії, але й місцевих фермерських господарств», – переконаний генеральний директор агрофірми Віктор Скочко.

Подібний комплекс в Україні дасть новий поштовх розвитку молочного скотарства, кажуть експерти.

«Перехід на центральне контрольоване годування вже збільшило середній денний надій на 5 кг, – зазначає у Facebook аналітик молочних ринків Максим Фастєєв. – Максимальне капасіті – 900 тонн корму на добу, що в три рази більше від сьогоднішнього обсягу в 300 тонн. Збільшення виходу обсягу кормів дозволить реалізовувати товар в фермерські та сільгосппідприємства Полтавської області, а при сьогоднішній ціні реалізації молока 9,40 грн/кг і собівартості близько 6 грн/кг окупність проекту може відбутися лише за рік».

Минулоріч виробництво молока в «Астарті» зросло на 5% – до майже 107 000 тонн за незмінної кількості поголів’я. Понад 40% поголів’я великої рогатої худоби холдингу утримується в Агрофірмі ім. Довженка, тут же виробляється 50% загального обсягу молока. Окрім власне молочних ферм, у складі агрофірми є комплекс на 5 200 голів, а також збудований в 2017 році кормоцентр для ВРХ.

«Наша компанія інвестує значні суми в розвиток агропромислового виробництва в Україні, – каже операційний директор «Астарти» Желько Ерцег. – Минулоріч на впровадження проектів витратили $40 млн, в планах на найближчі 3 роки вкласти ще $80 млн».

Протягом багатьох років компанія «Астарта», знана як національний лідер з виробництва цукру, є одним із найбільших в Україні промислових виробників молока. Загальне поголів’я ВРХ у господарствах складає більше 30 000 голів, з них дійне стадо – понад 15 000 голів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...