Новини    22 травня 2024 18:13

“Астарта” та ІМК відзвітували про завершення весняної посівної

"Астарта" відсіяла зернові раніше традиційних термінів, тоді як ІМК завершила відсів саме вчасно

Агропромисловий комплекс “Астарта” завершив весняну посівну кампанію. Згідно з оперативними даними структура посівів під ключовими культурами така: цукрові буряки – 38 тис. га, соя – понад 70 тис. га, озима пшениця – 49 тис. га, соняшник – 18 тис. га, озимий ріпак – 12 тис. га, кукурудза – 6 тис. га. У цілому строки сівби по всіх культурах змістилися раніше на два тижні, поінформували у пресслужбі компанії.

Площа органічного землеробства становить 2 тис. га, а номенклатура, на додаток до вже традиційних органічних культур – соняшнику, сої, гірчиці, льону та проса – доповнена озимим ріпаком та нутом.

Цьогорічна рання весна супроводжувалася довготривалим стабільним температурним режимом. Це вплинуло як на терміни, так і динаміку посівної кампанії. Наприклад, цукровий буряк ми посіяли всього за 12 днів, що надзвичайно швидко як для такої великої площі, адже зазвичай це 14-18 днів. Загалом терміни сівби по всіх культурах змістилися раніше на два тижні. Це, відповідно, вплине й на зміщення термінів збиральної кампанії. Цього року очікуємо, що ріпак збиратимемо у третій декаді червня, пшеницю – також у кінці червня – на початку липня, – зазначив Роман Павлик, керівник управління рослинництва холдингу.

Наразі аграрії холдингу виконують роботи з догляду за посівами і активно готуються до жнив ранніх зернових.

Своєю чергою, компанія ІМК також завершила весняну посівну кампанію 2024 року. Всього посіяли соняшнику на площі 24,2 тис. га та кукурудзи на площі 65,8 тис. га, зазначили у повідомленні компанії.

Цьогорічний посів ярих культур розпочали у планові терміни, 10 квітня, але вже протягом першого тижня посівної кампанії нам довелось зупинитись на 10 днів через несприятливі погодні умови (опади, низькі температури). Повноцінно відновити посів нам вдалось лише наприкінці квітня. Попри це, завдяки наявному парку високошвидкісних сівалок та іншої сучасної техніки, а також злагодженій роботі всієї виробничої команди, ми завершили посівну кампанію-2024 у близькі до оптимальних терміни. На більшості посіяних площ уже отримано дружні сходи. Завдяки високоефективній технології з інтенсивною системою живлення та захисту обґрунтовано сподіваємось на виконання високих планових показників з урожайності, — повідомив посівну операційний директор ІМК Олександр Вержиховський.

Нагадаємо, на Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Новини за темою:  Блокаду кордону знято: польські перевізники припинили протест на пункті «Дорогуськ – Ягодин»

Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів

Варто відзначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.

Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

Читайте також: Посівна кампанія-2024 в Україні подорожчала на 7% – ІМК

У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для «Відкритого». За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.

Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...