За перший квартал 2024 року агропромисловий холдинг «Астарта» продав 69,5 тисяч тонн цукру, що на 37% перевищує показники минулого року, як повідомляється у звіті, опублікованому на Варшавській фондовій біржі.
Також у звіті вказано, що продаж пшениці збільшився на 97%, досягнувши 80,3 тис. т, ріпаку – зросли більш ніж у 6 разів до 18,86 тис. т, соєвої олії – на 33% до 13,55 тис. т, соєвого шроту – на 4% до 42,8 тис. т, молока – на 6% до 30,6 тис. т.
Експорт кукурудзи впав на 5% і склав 215 тис. т, а соняшнику зменшився на 39%, до 19,4 тис. т.
Ціни на більшість продукції холдингу знизилися: цукор подешевшав на 6%, кукурудза на 19%, соняшник на 18%, ріпак на 19%, соєва олія на 24%, соєвий шрот на 3%. Проте ціни на пшеницю і молоко зросли на 23% і 22% відповідно.
«Астарта» – це вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що веде діяльність в різних областях України і включає у свій склад цукрові заводи, аграрні господарства і молочні ферми. Холдинг має земельний банк близько 250 тис. га та розпоряджається 7 високотехнологічними елеваторними комплексами з загальною потужністю зберігання 562 тис. т. В 2014 році було запущено в експлуатацію завод з переробки сої у Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).
Нагадаємо, станом на 22 квітня через західні та південні кордони автотранспортом з України експортували 247 тис. тонн агропродукції, що на 5% більше, ніж аналогічний період березня (260 тис. тонн). Найбільше в квітні експортують автотранспортом цукор — 44 тис. тонн та олію соняшникову — 42 тис. тонн, інформують аналітики SPIKE BROKERS.
За підсумками 2023 року агропромхолдинг “Астарта” отримав €618,9 млн виторгу, що на 21% вище за аналогічний показник роком раніше, мовиться у звіті компанії.
ТОВ “Хмільницьке”, що є частиною агропромхолдингу “Астарта-Київ”, придбало енергоефективні ґрунтообробні машини від компаній Horsch та Lemken. Цю інформацію було опубліковано на сторінці підприємства у Facebook.
Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
Урожайність і цукристість цукрових буряків цього сезону дозволять виробити в Україні понад 1,8 млн т цукру. Це досить високий показник, який забезпечив прибутковість аграріям та виробникам цукру, розповів директор НПЦ “Цукробурякового виробництва” Олександр Коротинський, передає AgroPortal.
“Астарта” підписала меморандум про співпрацю з Міністерством соціальної політики України та благодійним фондом “Повір у себе”.
Підприємства агропромхолдингу “Астарта” розпочали посівну кампанію 2024 року наприкінці березня. Першими стартували аграрії на Полтавщині, приступивши до посіву цукрового буряку.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!